Закарпатську книжку представлять на форумі видавців у Львові

3 12 по 16 вересня у Львові відбудеться 19-а Міжнародний книжковий ярмарок «Форум видавців» – найголовніша і найочікуваніша в Україні книжкова, літературна, культурна подія року. Учасниками ярмарку стануть понад 800 українських та іноземних видавництв, стільки ж заходів нараховує і його програма – презентації, автограф-сесії, авторські зустрічі, майстер-класи, читання, дискусії.

За масштабністю Форум включений до Франкфуртського календаря найважливіших міжнародних книжкових подій світу, та, крім  традиційного книжкового ярмарку, цього річ представить Міжнародний літературний фестиваль, Всеукраїнський конкурс «Найкраща книга Форуму», бібліотечний форум та видавничий бізнес-форум.

Головною зіркою 19-ого Форуму видавців стане британський письменник, лауреат Букерівської премії  П’єр ДіБіСі. У межах Літературного фестивалю відбудеться презентація першого україномовного перекладу цього автора – його останньої книжки “Світло згасло у Країні Див”. Над текстом української версії видання працювала Галина Шиян за редакцією Юрія Андруховича. Останній зізнається, що ця книжка  найкраще з усього, що пощастило прочитати упродовж останніх двох років.

Закарпаття  ж буде представлено на Форумі двома десятками письменників. Лауреат  Шевченківської премії Петро Мідянка представить львів’янам нову книжку поезій «Марамороський розлом».  Галина Малик презентуватиме на ярмарку  відразу дві  книжки – «Неймовірні історії»  та  «Бабусина книжка»,  Олександр Гаврош – нове видання про українців в Сербії «Блукаючий народ». Останні два автори  ще візьмуть участь у презентації дитячих літературних проектів Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва.

Михайло Рошко презентує свої журналістські публікації  «Світами, книжками, серцями…». Поет Андрій Любка познайомить своїх шанувальників із дебютною збіркою оповідань «Кілер», а Дмитро Кешеля розповість про трилогію «Політ співочого каміння», з якою ужгородці мали змогу познайомитися  у липні. В рамках Літературного фестивалю відбудеться  презентація психологічного роману  Ірисі Ликович «Віртуалка» про інтернет-сексіндустрію.

Публічну інтеракцію у Львові проведе відома в краю Асоціація Митців  «Ротонда». Учасники –  Вік Коврей, Юра Білей, Антон Варга, Валентин Кузан та  Сергій Федака розкажуть про мистецький фестиваль «Березневі коти» та  фестиваль синтезу мистецтв «Екле». Участь у Форумі візьмуть також Людмила Загоруйко  та Лесь Белей.

Найбільш читаючого в Україні закарпатця Мирослава Дочинця зі своїм «Лисом у винограднику» можна буде зустріти на автограф-сесії.

Видавничу справу Закарпаття презентуватимуть  «Карпати», які, крім інших видань, представлять  книгу «Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і БУЗУЛУК до рідних Карпат. 1939-1949».

Оксана Чужа для Закарпаття онлайн