На Берегівщині садочок та школа ризикують спорожніти

Садочок та школа – заклади виховання та навчання. І якщо процес навчання уже добре налаштований механізм, то умови, в яких він проходить, бажають бути кращими. Так в селі Батрадь, що на Берегівщині, проблем теж вистачає. В садочку, до прикладу, використовують воду із високим вмістом заліза, а діти навчаються у пристосованих приміщеннях з не надто комфортними умовами.

Проблем в селах завжди набагато більше, ніж у містах, і вирішити їх складніше. Не виняток і сфера освіти, де невирішених проблем вистачає або через недостатнє фінансування та затримки з ним, або через безініціативність відповідальних керівників чи структур.

Гірше, коли певні напрацювання губляться, а розроблені проекти припадають пилюкою. Один з невтілених проектів – побудова нової школи в селі, де б могли компактно, а що головне комфортно, навчатися учні, адже сьогодні вони вчаться у пристосованих приміщеннях, розкиданих по селу.

Колись літній будинок угорської знаті, збудований ще на початку ХХ століття (про це свідчить напис на дощечці, яку знайшли на горищі) пристосували до навчальних потреб. Раніше тут навчалось понад 200 учнів, та після введення програми «Шкільний автобус» у дітей пропало бажання навчатися у тісних холодних приміщеннях. Діти стали доїжджати до інших сіл та районного центру.

Для побудови нової школи, яка б відповідала всім вимогам, знайшли місце і розробили проектно-кошторисну документацію, та біда у відсутності коштів, адже будівництво, як відомо, справа затратна. Нова будівля вирішила б практично всі проблеми, пов’язані з освітнім процесом, а в учнів і спортзал та їдальня були б в одному корпусі.

Керівництво школи розуміє, що затягувати з будівництвом вже нікуди, і боїться, що батьки віддаватимуть своїх дітей в школи у інших селах. Бояться втратити дітей і в сільському садочку «Сонечко», де нещодавно батьки підняли питання якості питної води. Керівництво дитячого садка одразу звернулися до СЕС з проханням зробити хімічний аналіз. Проби води містили хімічні елементи в межах допустимих норм, навіть показник заліза, яке стало причиною боязні батьків за здоров’я власних дітей, хоч був трохи завищений, але теж у допустимих межах, що не загрожує здоров’ю.

Ця інформація доступна для батьків, а аналізи тепер проводитимуть щомісяця. Та батьки вже з недовірою віддають дітей в садочок, де нещодавно хоч і провели косметичний ремонт, та через брак коштів ще не все зроблено. Невідповідність нормам, відсутність належних умов може призвести не тільки до запустіння школи і дитсадка, а й до втрати робочих місць.

М-студіо