Закарпаття увійшло до буферної зони боротьби зі сказом

Директорат Єврокомісії з охорони здоров’я та захисту прав споживачів (САНКО) виділив понад 1 мільйон євро для створення буферної зони на території чотирьох українських областей для запобігання поширенню сказу

Про це під час прес-конференції напередодні Всесвітнього дня боротьби зі сказом ( 28 вересня) повідомив Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимир Горжеєв.

Буферна зона площею 70 квадратних кілометрів по периметру буде створена на території Волинської, Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, які прилеглі до території ЄС.

Володимир Горжеєв зазначив, що на території країн Європейського Союзу проводиться суцільна імунізація диких тварин з метою зупинення розповсюдження сказу.

«Ми плануємо, що Угоду, яку підписали у червні 2012 року міністри сільського господарства України та Польщі щодо виконання програми боротьби зі сказом, буде пролонговано на 6-10 років, аби повністю звільнити цю зону від сказу», – повідомив Володимир Горжеєв.

За словами Голови Держветфітослужби, в Україні виділяється в середньому близько 100 млн. гривень на проведення протиепізоотичних заходів. З них понад 42 млн. направляється на профілактику проти сказу, зокрема вакцинацію сільськогосподарських тварин та імунізацію диких тварин у 5-ти областях. Оскільки цих коштів недостатньо для здійснення комплексу заходів дляпрофілактики сказу на всій території України, планується збільшити фінансування.

«Під час підготовки Закону «Про державний бюджет України на 2013 рік» необхідно передбачити кошти для імунізації диких тварин на всій території держави та виділити додатково 42 млн. гривень. Це дасть можливість виконати таку роботу, яку здійснюють країни Західної Європи», – зазначив Володимир Горжеєв.

Голова Держветфітослужби наголосив, що проведення профілактичних заходів серед диких тварин обходиться значно дешевше порівняно з витратами на ліквідацію захворювання та його лікування у людей.

Тому збільшення державних коштів, кампанія щодо створення буферної зони,профінансована Європейським Союзом, а також комплексна робота Держветфітослужби допоможе виправити ситуацію з поширенням сказу в Україні. Про це повідомляє прес-служба державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.