“Корону” хочуть привласнити за “сприяння” Ужгородського міськрайонного суду?

1 жовтня в Ужгородському міськрайонному суді під головуванням судді Ротмістренка буде розглянуто справу за позовом комерційної фірми „Проектготельконслалинг” до Ужгородської міської ради, з вимогою укласти договір купівлі-продажу по готельно-ресторонному комплексу „Корона”, який є історичним знаковим об’єктом в Ужгороді.

 

У позові також йдеться про необхідність зняти арешт із зазначеної будівлі, накладений, як запобіжний захід, під час розгляду питання правомірності придбання зазначеної будівлі прокуратурою та арешт, накладений державною виконавчою службою, в рамках виконавчого провадження, боржником по якому виступає міська рада.

Як стверджують фахівці, розгляд зазначеним суддею такого позову є незаконним, оскільки не відповідає жодним актам процесуального законодавства та грубо порушує принципи підсудності. Позов зобов’язального характеру поміж двома юридичними особами має розглядатись в рамках господарського процесу відповідним судом. Позов про оскарження дії, бездіяльності та актів органу державної влади або місцевого самоврядування, відповідно розглядається у рамках адміністративного судочинства.

Слід зауважити, що процес розгляду суддею Ротмістренком непідсудних міськрайонному суду справ є непоодиноким. Зокрема, нещодавно ним було розглянуто справу про вилучення запису про накладення арешту на майно Ужгородської міської ради, не дивлячись на те, що такий арешт був накладений на виконання рішення Господарського суду Закарпатської області, яке вступило в законну силу. При цьому, Ужгородська міська рада, боржник по справі, вже зверталася до Господарського суду Закарпатської області з подібною скаргою і в її задоволенні їй було відмовлено повністю.

Дії, які будуть вчинені в суді, відбуваються на тлі жвавої суспільної та правової дискусії навколо незаконної приватизації готельного комплексу “Корона”. Так, згадана будівля була „приватизована” за смішну суму – 8000000 гривень при ринковій вартості будівлі щонайменше 35000000. Все це відбувалося під час сумнівного конкурсу з одним учасником – фірмою „Проектготелконсалтинг”, яка була зареєстрована за кілька днів до його проведення. Після втручання громадськості, звернень до Президента України, прокуратурою розпочато перевірку законності такого переходу права власності на будівлю від ужгородців до приватних осіб.

Сумнівну приватизацію у місті в пресі пов’язують із депутатом Ужгородської міської ради І. Волошиним та Ужгородським міським головою В.Погорєловим, з якими, особливо з першим з них, перебуває у близьких людських, товариських та ділових стосунках заступник голови Ужгородського міськрайонного суду І.Семерак. Завдяки втручанню останнього так само блокується розгляд десятка позовних заяв депутатів Ужгородської міської ради про визнання сумнівного конкурсу по продажу згаданої будівлі недійсним. В цей самий час в пришвидшеному темпі призначено до розгляду зазначену справу, з тим, щоб узаконити сумнівний правочин, а після цього кілька разів перепродати будівлю, аби ускладнити повернення майна територіальній громаді міста.

Тим часом, за інформацією zakarpattya.net.ua зацікавлені особи роблять усе можливе, аби питання продажу “Корони” і аналогічне питання приватизації кіпрською офшорною компанією ужгородського Водоканалу не було підняте і проголосоване у невигідному їм варіанті на другому пленарному засіданні сесії Ужгородської міськради. За неофіційною інформацією з джерел у міськраді, в хід пішло навіть пряме матеріальне зацікавлення окремих депутатів, аби ті не віддали свої голоси за повернення “Корони” в громадську власність і подальший її продаж за реальною ціною.

zakarpattya.net.ua