Геннадію Москалю вже встигли відповісти регіональною із румунського села на Закарпатті

Відповідь сільського голови Георге Берінде надійшла Геннадію Москалю румунською мовою.

У селі Біла Церква Закарпатської області введено румунську мову як регіональну. Таке рішення ухвалила Білоцерківська сільська рада, повідомили у прес-службі народного депутата від НУНС Геннадія Москаля.

“Згідно з положеннями Закону про засади державної мовної політики, який передбачає надання статусу регіональної мови мовам національних меншин, кількість яких у регіоні складає 10% від загальної кількості населення, на ХІІ сесії сільської ради Білої Церкви від 14 серпня 2012р. було прийнято рішення застосовувати румунську мову в офіційних і адміністративних документах”, – повідомив голова сільради Георге Берінде.

При цьому, відповідь голови сільради у відповідності з прийнятим законом про мови написана вже румунською мовою.

Нагадаємо,  що 3 липня 2012 року Верховна рада прийняла Закон “Про принципи державної мовної політики”, що викликало хвилю протестів по всій Україні. Опозиція заявляла про порушення під час ухвалення документу.

Закон дозволяє використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, на якій у цьому регіоні розмовляють не менш як 10% жителів. Раніше статус регіональної російській мові надали Одеса, Севастополь, Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Київ, Луганськ, Дніпропетровськ, Донецьк, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Харківська, Луганська, Дніпропетровська області та Крим.

Крім того, у Берегівському районі угорська мова також отримала статус регіональної.

tsn.ua

 

Comments are closed.