Губернатор Закарпаття Ледида потрапив до рейтингу за адміністративне втручанням у вибори

[Total: 0    Average: 0/5]

Громадянська мережа ОПОРА склала рейтинг порушень виборчого законодавства, який ґрунтується на фактах, зафіксованих 225 довготерміновими спостерігачами організації.

За рейтингом, голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида посідає 9-те з 12-ти місць, розділивши його з головою Київської МДА Олександром Поповим, головою Тернопільської ОДА Валентином Хоптяном, головою Миколаївської ОДА Миколою Кругловим і головою Ради міністрів АРК Анатолієм Могильовим. “Губернатору” Закарпаття інкримінується те, що він бере участь у спільних заходах із кандидатами від Партії регіонів.

Усі фіґуранти рейтингу, за винятком голови Львівської ОДА Михайла Костюка,є членами Партії регіонів.

Протягом 2 місяців офіційної виборчої кампанії адміністративний ресурс зберігає беззаперечне лідерство, резюмує ОПОРА. Виборче законодавство та правове регулювання державної служби в Україні декларує принципи політичної неупередженості, але практика засвідчує зворотні тенденції. Посадові особи різних рівнів активно долучаються до передвиборчої боротьби, публічно підтримують окремих кандидатів та використовують державні ресурси в агітаційних цілях.

Рейтинг сформували довготермінові спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які працюють у 225 одномандатних виборчих округах. Адміністративний вплив голів регіональних органів влади на виборчий процес аналізувався на підставі моніторингу їх діяльності за 7 основними напрямками: 1) Передвиборчі заяви «за» чи «проти» кандидатів, участь у партійних заходах під час виконання посадових обов’язків; 2) Офіційні заходи голови ОДА за участю окремих партій чи кандидатів/залучення державних службовців до партійних та агітаційних заходів/використання ресурсів ОДА для агітації; 3) Бюджетний адмінресурс; 4) Зловживання інформаційними ресурсами влади; 5) Особиста участь у політичній рекламі; 6) Політично вмотивований тиск на підлеглих чи інших суб’єктів (ЗМІ, правоохоронці, громадські організації); 7) Наявність статусу кандидата та зловживання повноваженнями у власних інтересах.

До загального рейтингу включались лише випадки, які отримали попереднє публічне висвітлення (повідомлення ЗМІ, офіційних та партійних ресурсів, заяви суб’єктів виборчого процесу, оприлюднені матеріали спостереження ОПОРИ та інших моніторингових організацій). У рейтингу враховувались випадки, які не є прямими порушеннями виборчого законодавства, але можуть свідчити про вплив держслужбовців на перебіг парламентської кампанії 2012 року.

Термін моніторингу діяльності керівників регіональних органів влади: 30 липня – 15 вересня.

zakarpattya.net.ua

 

Comments are closed.