На Закарпатті сільський чиновник захопив річку (ВІДЕО)

Він просто перекрив русло річки і скерував її до орендованого ставка. Тепер річка загрожує селянам повінню

Русло закарпатської річки Сальва перегороджує широка земляна дамба – вона добре втрамбована і видно, що по ній їздять машини, йдеться в сюжеті ТСН. Чиновник перегородив її русло земляною дамбою і скерував до орендованого ставка. Як річка зміліла, рибалки спочатку списали це на посуху. А потім побачили дамбу, яка й спрямувала воду у ставки, де підприємці нібито розводять коропа.

“Це класифікується як самовільний захват водних об’єктів. І перенаправили її до ставка у селі Пушкіново, що вже класифікується як самовільне водокористування”, – каже державний інспектор з охорони навколишнього середовища Юрій Бандурович.

Під час паводків Сальва затоплювала всі навколишні села. Щоб захистити їх, вздовж неї водники спорудили семикілометрову дамбу. Але зараз річка тече по той бік дамби, якраз на села. “Вона якраз за дамбою буде розливатися – те, чого держава хотіла уникнути, підтоплення тих сіл. Зараз навпаки створилася загроза на час паводку. Крім того, там для переїзду дамбу знизили десь на метр, що також заборонено законодавством”, – додає Бандурович.

Тепер Сальва справді впадає у ставок, підтверджують місцеві рибалки. Але хто й для чого перегородив русло, на камеру не хочуть говорити. А от поза камерою селяни пояснюють, що ставок в оренді у сільського голови і що річку він сюди направив, щоб у водоймі було більше води.

“Якщо мене плутають може з тезкою, або може з батьком, то це може бути. Документи у мого батька є, то я ще раз кажу, що я наголошую – повноважень до цього озера я не маю. Якщо мій батько голова фермерського господарства . Він хоче займатися, має всі документи”, – пояснює сільський голова Пушкінова Василь Вегеш. Сільський голова каже, річище у бік села скерував не заради коропів у ставку, а заради сільських корів на пасовищі. Про це його нібито просили односельчани. І переконує, що жодної шкоди довкіллю загата не завдала. А от мисливці і рибаки з сусідніх сіл, куди річка перестала текти, кажуть – звірина залишилась без води, а риба не може піти на нерест.

Фактом зміни річища Сальви вже зацікавилась прокуратура. Винних пообіцяли покарати.

tsn.ua

Comments are closed.