Українці тримають в банках 65 мільярдів доларів

[Total: 0    Average: 0/5]

Рівень доларизації української економіки залишається дуже високим.

Українці тримають на банківських депозитах у валюті близько $ 65 млрд, повідомив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

“Рівень доларизації української економіки завжди був досить великим. Починаючи з 1991 року в різних формах так чи інакше обсяг депозитів в доларах або іншій іноземній валюті завжди був досить великим, він коливався в районі 50%. У країні, яка виробляє 180 мільярдів доларів, близько 65 мільярдів доларів перебуває на депозитних рахунках”, – сказав він, пише gazeta.ua

При цьому фахівець наголосив, що у структурі депозитів 43% – це вклади в іноземній валюті і 57% – це депозити в гривнях. Як повідомлялось, з початку осені українці почали активно забирати з банків нацвалюту та переводити її в долари. Так, обсяг залишків на рахунках в гривні зменшився на 1,4%, або на 2,44 мільярди гривень, до 177,5 мільярда гривень, повідомили в Національному банку.

Також громадяни майже вдвічі скоротили вкладання грошей на банківські депозити. У вересні кредитні установи залучили у фізичних осіб лише 2,3 мільярда гривень, тоді як у серпні – в розпал сезону відпусток – 4,3 мільярда гривень. Паралельно з відтоком гривні з фінустанов виріс попит на готівкову інвалюту, а також збільшилась кількість валютних депозитів. Це пояснюється девальваційними очікуваннями та зростанням ставок по вкладах в доларах і євро. Деякі банки вже пропонують вкласти долари під 12% річних.

tsn.ua

 

Comments are closed.