Закарпатські кандидати-мажоритарники від Об’єднаної опозиції і “Свободи” підписали Угоду про створення коаліції у майбутній Верховній Раді

В Закарпатському регіональному штабі Об’єднаної опозиції “ВО “Батьківщина” відбулась прес-конференція, в ході якої кандидати у народні депутати України по одномандатних виборчих округах від ВО “Свобода” та Об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина” підписали політичну угоду по створення Коаліції демократичних сил у Верховній Раді України VІІ скликання.

На Закарпатті під угодою підписалися Олександр Переста (69-й виборчий округ), Андрій Сербайло (68-й), Іштван Петрушка (73-й), Олександр Кеменяш (70-й) та член ВО “Свобода” Олег Куцин (72-й). Так і не виконав своєї обіцянки представник “Удару” Василь Лазоришинець, на підтримку якого зняв свою кандидатуру по 71-му округу представник Об’єднаної опозиції Богдан Кинів. Спочатку він телефоном повідомив, що підтримує ідею та залишить особистий підпис в документі, щойно приїде до Ужгорода, однак слова не дотримав.

Одночасно згоду про створення нової парламентської коаліції зафіксували кандидати-мажоритарники у всіх областях України, а також лідери цих політичних сил у Києві. Через адвоката Сергія Власенка свій підпис передала і Юлія Тимошенко.

За словами керівника Закарпатського виборчого штабу Об’єднаної опозиції “ВО “Батьківщина” Валерія Лунченка, ця угода є свідченням спільної відповідальності підписантів за демократичний та європейський шлях розвитку України, захист прав і свобод громадян та демонструє нову якість української політики, європейський рівень політичної культури. “Така коаліція необхідна перш за все для того, щоб скасувати режим Януковича, який сьогодні створює загрозу існуванню незалежної та демократичної України”, – зазначив В.Лунченко.

Андрій Сербайло зачитав пункти, згідно з якими кандидати, що підписалися, домовилися про наступне:

1. Увійти до Коаліції демократичних сил у Верховній раді VІІ скликання.

2. Не допустити внесення президентом Януковичем змін до Конституції України, які мають на меті обрання глави держави у парламенті та ліквідацію права українців на всенародні президентські вибори. Не голосувати за відповідні зміни до Основного Закону України.

3. Ухвалити закон України про порядок імпічменту президента та створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань усунення президента Януковича від влади. Розпочати процедуру імпічменту чинного глави держави.

4. Здійснити усі можливі заходи з метою формування справедливого та незалежного правосуддя в Україні, дотримання прав і свобод громадян та звільнення політичних в’язнів, зокрема, лідера опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

5. Ухвалити закон України про відкликання народного депутата України. Проголосувати за встановлення кримінальної відповідальності для тих народних депутатів, які голосують за інших парламентарів. Скасувати недоторканність для Президента, народних депутатів і суддів.

6. Скасувати Закон «Про засади державної мовної політики», як антиконституційний, такий, що розколює суспільство, та ставить під загрозу державний статус і розвиток української мови.

7. Продовжити мораторій на продаж землі до 1 січня 2016 року та ухвалити необхідні закони, спрямовані на захист селян-власників землі.

8. Скасувати чинний Податковий кодекс, який знищує основу середнього класу – приватне підприємництво. Ухвалити Кодекс економічного зростання, який передбачає запровадження лише 7 податків замість чинних 135, створення максимально сприятливих умов для ведення малого та середнього бізнесу.

9. Скасувати антинародну «пенсійну реформу» Януковича-Азарова-Тігіпка, яка призвела до підвищення пенсійного віку. Ухвалити справедливу пенсійну реформу, що передбачатиме єдиний для всіх порядок нарахування пенсій та ліквідацію спеціальних пенсій для високопосадовців.

10. Забезпечити підписання та ратифікацію Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, включно із створенням зони вільної торгівлі, створити умови для запровадження безвізового режиму з країнами ЄС. Денонсувати зрадницькі «Харківські угоди».

Ця угода, підкреслив Валерій Лунченко, є підтвердженням небувалого в історії української політики факту справжнього об’єднання 8-ми незалежних партій і створення потужної сили заради демократичного майбутнього України.

zakarpatpost.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.