Мер Ужгорода не “помічав” у себе під носом небезпечні відходи, що містять ртуть

[Total: 0    Average: 0/5]

У ході перевірок з питань додержання вимог Закону України „Про відходи” та іншого природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами, прокуратура виявила , що протягом останніх двох років у місті Ужгород незаконно зберігалися небезпечні відходи 1 класу (люмінесцентні лампи), які містять у своєму складі ртуть.

Таке неправомірне накопичення, протягом уже понад двох років у місті Ужгород небезпечних відходів, проходило повз очі міської влади. Там навіть не мали жодної інформації про діяльність на території міста такого суб’єкта господарювання, який здійснює подібні операції з відходами.

Як повідомив начальник відділу захисту прав громадян та інтересів держави в екологічній сфері Іван Костів, суть вказаного порушення полягає у недотриманні згаданим суб’єктом господарювання ряду вимог Закону України “Про відходи”, а саме у частині зволікання у оформленні ліміту на розміщення небезпечних відходів, відсутності відповідної угоди із спеціалізованим підприємством на утилізацію такого роду відходів, оформленні паспорта місця видалення відходів, та недекларуванні місця де вони зберігаються, як об’єкт підвищеної небезпеки.

Поряд з цим, як показала прокурорська перевірка, у даному випадку бездіють і орган контролю у сфері охорони навколишнього природного середовища, який зафіксував даний факт порушення тільки після втручання органів прокуратури.

На даний час небезпеки від вказаних відходів немає проте, при певних умовах можливе настання негативних наслідків на стан навколишнього природного середовища, здоров’я та життя людей у разі настання надзвичайної ситуації у місці зберігання небезпечних відходів. Враховуючи це, органами прокуратури області внесені подання до Ужгородської міської ради та екологічної інспекції у Закарпатській області щодо негайного усунення виявлених порушень.

Що стосується незаконної діяльності згаданого суб’єкта господарювання – прокуратурою наразі проводиться перевірка з цього питання. Окрім того, прокуратура поінформувала про дану ситуацію і МЧС у Закарпатській області. На даний час вже укладено угоду про утилізацію небезпечних відходів і розпочався сам процес утилізації.

До слова, проведеними протягом поточного року перевірками, виявлені непоодинокі випадки порушення законодавства «Про відходи». В основному порушень припускаються органи місцевого самоврядування, органи державного контролю (державна екологічна інспекція у Закарпатській області, територіальні органи санітарно-епідеміологічної служби, ветеринарної медицини) та окремі суб’єкти господарської діяльності, а також поставлено питання про притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили такі порушення.

Найактуальнішим залишається на сьогодні питання законності експлуатації сміттєзвалищ і полігонів побутових відходів.
Так, на території Закарпатської області зареєстровано 304 місць видалення твердих побутових відходів (МВВ) загальною площею понад 252 га., на яких накопичено близько 5 млн. тонн відходів.

Існуючі місця видалення твердих побутових відходів у більшості не відповідають санітарним нормам та екологічним вимогам, вже вичерпали свої потужності та заповнені на 75-85%.

Кількість відходів, що утворюються і вивозяться на сміттєзвалища та полігони області щорічно зростає і на даний час становить близько 360 тис. тонн в рік.

Загалом, у сфері поводження з відходами з початку року вже порушено 1 кримінальну справу, розглянуто із вжиттям заходів 108 приписів та подань, задоволено 8 протестів, притягнуто до відповідальності 87 посадових осіб, з яких 46 – в органах державного контролю, повідомили zakarpatpost.net у прес-службі прокуратури Закарпатської області.

zakarpatpost.net

Comments are closed.