Закарпатська родина живе на газовій трубі

Наче на пороховій діжці живе родина Дорогіїв із Закарпаття. Під час чергової перевірки газовиків з’ясувалося, що їхній будинок стоїть просто на газогоні. Тепер сім’я має негайно з’їхати.

 Люди обурені, адже дім зводили протягом шести років і лише нещодавно заселилися. До того ж план, за яким велись будівельні роботи, затвердила сільрада і на ньому немає жодних труб
Це будинок родини Дорогіїв. Його самотужки цілих шість років зводив глава сім’ї. Та нещодавно з’ясувалось: під домом – газопровід високого тиску. Тож тепер родина має негайно виселитися.

Василь Дорогій каже: починаючи будівництво, й гадки про це не мав. Ось у нього рішення сесії про виділення земельної ділянки і план забудови. На ньому – газогін аж за сто метрів від його садиби.

Василь Дорогій, власник будинку над магістральним газопроводом, мешканець села Олешник:

– Я самовільно ся не построїв, рішення сільради тут ти є рішення, я самовільно ся не мог построїти, план мені дали, архітектура мені дали.

Землю під будівництво родині виділили ще у 2004-му. Відтоді змінилися кілька сільських голів. Як так сталося, що реальне місце проходження газової труби не збігається зі вказаним у плані, нинішній очільник села не знає.

Михайло Сігеті, сільський голова Олешника:

– Я рахую, шо вини у цьому попереднього голови і навіть депутатського корпусу абсолютно немає, тому шо всі служби повинні були дати чітку інформацію про те, де знаходиться магістральний газопровід.

Газовики ж заявляють – перед виділенням ділянки родині Дорогіїв сільрада мала подати до них запит і перевірити – де проходить труба. Цього чиновники не зробили. У Транспортній прокуратурі вже порушили проти колишнього сільського голови кримінальну справу – за службову недбалість.

Ігор Сєхін, закарпатський прокурор із нагляду за додержанням закону в транспортній сфері:

– Для прийняття таких рішень не було всіх необхідних документів, в частині інших контролюючих органів – прокуратурою проводиться подальша перевірка.

Але Василю Дорогію від того не легше. Іншої ділянки йому не пропонують. Та й грошей, затрачених на будівництво, не повернуть. Сільські чиновники спробували вирішити проблему інакше – запропонували газовикам … перенести трубу. Ті не проти, але коштом сільради. А роботи обійдуться в 600 тисяч гривень. І поки їх шукають, люди живуть на газовій трубі, як на пороховій діжці.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, “Інтер”

Comments are closed.