Щоденні прогулянки продовжують життя на 4,5 роки

Вчені дійшли висновку, що довгожителі найчастіше зустрічаються серед тих, хто присвячував 7,5 годин на тиждень прогулянкам швидким кроком або легким фізичним вправам.

Щоденна годинна прогулянка або виконання легких фізичних вправ протягом такого ж часу продовжують життя на 4,5 роки. До такого висновку прийшли співробітники Національного інституту раку в Бетесде (США).

Учені проаналізували результати 6 робіт, присвячених проблемам старіння. У них містяться дані за останні 10 років про 650 тис. жителів США старше 40 років. Всіх учасників розділили на групи за такими критеріями: вік, індекс маси тіла, фізична активність.

– Регулярний перегляд телевізора вкорочує життя на п’ять років

Порівнявши тривалість життя в різних групах, вчені прийшли до висновку, що найчастіше довгожителі зустрічалися серед тих, хто присвячував 7,5 годин на тиждень прогулянкам швидким кроком або легким фізичним вправам.

В середньому, ці заняття додавали їм 4,5 роки життя, причому ця цифра актуальна і для людей із зайвою вагою. Ті, хто присвячував таким заняттям 2,5 години на тиждень, жили на 3,4 роки довше.

У свою чергу, австралійські вчені стверджують, що кожна година, проведена в лежачому положенні перед телевізором, віднімає у людини 22 хвилини життя.

Учені побудували таблицю тривалості життя середньостатистичних австралійців, хто дивиться телевізор. В результаті перегляд передач за ефектом можна було порівняти з іншими факторами хронічних хвороб — відсутністю фізичної активності, курінням, ожирінням тощо.

Експерти наголосили, що оскільки перегляд телевізора найчастіше супроводжується споживанням шкідливої їжі, стан справ погіршується ще більше.

news.dt.ua

 

Comments are closed.