Станом на 1 жовтня на Закарпатті проживало 1253,7 тис. осіб

Соціально-економічне становище Закарпатської області за січень–жовтень 2012 року

Промисловість.  У жовтні п.р. обсяги промислового виробництва в області зросли порівняно з попереднім місяцем на 9,6%. З початку року приріст виробництва у промисловості, порівняно з аналогічним періодом минулого року склав 3,3%.

Сільське господарство. У січні–жовтні п.р. загальне виробництво продукції сільського господарства порівняно з відповідним періодом минулого року зросло на 2,9%, у т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 9,9%, у господарствах населення – на 2,5%. Приріст виробництва забезпечено за рахунок продукції рослинництва, виробництво якої зросло порівняно з показниками відповідного періоду минулого року на 4,8%.

За розрахунками, на 1 листопада п.р. в усіх категоріях господарств зросла, порівняно з показником на відповідну дату минулого року, чисельність поголів’я великої рогатої худоби, у т.ч. корів, свиней, овець та кіз, птиці.

Будівництво. Забудовниками області за січень–вересень п.р. прийнято (введено) в експлуатацію 247,8 тис.м2 загальної площі житла, що на 36,4% більше, ніж за відповідний період минулого року.

У січні–жовтні п.р. підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 263,7 млн.грн.

Транспорт. За десять місяців п.р. підприємствами транспорту перевезено
3,8 млн.т вантажів, що на 4,8% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Послугами пасажирського транспорту у січні–жовтні п.р. скористалися 45,1 млн. пасажирів.

Зовнішньоекономічна діяльність. Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень–вересень 2012р. становив 1030,9 млн.дол. США, імпорту – 1466,5 млн.дол. США. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяги експорту товарів  залишилися на рівні показника січня–вересня 2011р., обсяги імпорту товарів – зросли на 5,7%.

Протягом січня–вересня п.р. в економіку області інвестовано 53,9 млн.дол. США прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу). На одну особу населення зазначений показник склав 320,9 дол. США.

Роздрібна торгівля. Оборот роздрібної торгівлі, що включає роздрібний товарооборот торгової мережі підприємств-юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і продаж на ринках за січень–жовтень п.р. за розрахунками склав 13401,3 млн.грн., що у порівнянних цінах на 16,1% більше, ніж за відповідний період минулого року. Через мережу організованих ринків протягом зазначеного періоду реалізовано 21,6% загального обсягу продажу споживчих товарів.

Ціни. Індекс споживчих цін (інфляції) по області у жовтні п.р. порівняно з вереснем зафіксовано на рівні 100,1%, з початку року –  98,9%.

Заробітна плата. Середній розмір номінальної заробітної плати штатного працівника у січні–вересні 2012р. склав 2305 грн. та у 2,1 раза перевищував рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 липня 2012р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1102 грн.).  Порівняно з відповідним періодом минулого року середньомісячна заробітна плата зросла на 14,4%.

У вересні п.р. середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника склала 2417 грн., що на 0,2% більше, ніж у серпні п.р. та на 11,1% більше, ніж у вересні 2011р.

Загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати протягом вересня п.р. зменшилася на 3,4% і станом на 1 жовтня 2012р. становила 11032,3 тис.грн. У структурі загальної суми невиплаченої заробітної плати 29,1% припадало на економічно активні підприємства.

Ринок праці. Рівень зареєстрованого безробіття в області станом на 1 листопада п.р. склав 1,5% чисельності постійного населення працездатного віку.

Населення. На 1 жовтня 2012р. в області, за оцінкою, проживало 1253,7 тис. осіб. Упродовж січня–вересня п.р. чисельність наявного населення зросла на 2965 осіб за рахунок природного приросту. Міграційний відтік населення за дев’ять місяців п.р. склав 39 осіб.

Тетяна Черяник, начальник відділу координації статистичної діяльності, комплексних інформаційно-аналітичних робіт та комунікацій із засобами масової інформації й громадськістю Головного управління статистики у Закарпатській області