«Господарські поради» – добра газета, для добрих людей

Читайте у новому номері

Де копати криницю?

Тим, хто шукає водоносну жилу, варто вірити не тільки фахівцям (чиї послуги, до речі, відчутно б’ють по кишені), а й рослинам і тваринам. Наприклад, коні й собаки, щоб угамувати спрагу, спекотного дня риють землю там, де вода близько, курка не сяде й тим більше не знесе яйце на такому місці, а гуска – навпаки. Руді мурахи ніколи не збудують мурашник близько над водою.

Чому теля не хоче смоктати?

Новонароджених тваринок потрібно випоювати не пізніше ніж за годину після народження.

Вибираємо молочну корову

Щоб корова давала багато молока, її треба добре і правильно годувати та дбайливо доглядати. Неабияке значення має і вдалий вибір корови, який визначається багатьма факторами. До них належать: порода, вік, будова тіла, період лактації, дата парування, стан здоров’я тощо.

Хрін – усьому голова

На вигляд – звичайнісінький корінець, що й від бур’яну не відрізниш… І тільки мешканці села Нове Давидково, що на Мукачівщині, знають, чого той корінець вартий.

Що робити, якщо в розетці 160 В?

Від нас вимагають добросовісного виконання договору на постачання електричної енергії, а самі енергопостачальники не завжди добросовісно ставляться до своїх обов’язків. Напруга в електророзетці може коливатися від 160 В до 380 В. Роз’яснюємо ваші дії у разі виникнення такої ситуації згідно з «Правилами користування електричною енергією для населення».

Гливи на соломі

У селі Зарічево, що на Перечинщині, грибний сезон триває цілий рік. Саме тут знаходиться єдине на Закарпатті підприємство, що спеціалізується на вирощуванні глив.

Кишки прополіскують у воді з оцтом

Оболонка для ковбас: з цією метою використовують кишки, стравоходи, шлунки і навіть сечові міхури тварин.

Як зробити садовий вар

Досвідчені садівники знають, що потрібно обов’язково лікувати дерева: замазувати тріщини, що утворюються в корі під впливом перепадів температур, опіки від сонця, морозобоїни, пошкодження від щеплень і зрізаних гілок, дупла. Кращий засіб для замазування всіх травм – садовий вар. Він є в продажу, але можна приготувати і власний.

Як посадити і виростити кабачки?

Три головні умови щедрого врожаю: 1 – перед посадкою слід замочити насіння, 2 – своєчасно полити рослину, 3 – бджілки повинні добре попрацювати над квітами.

Мандарини з вазонiв

Чим, крім хвої, має пахнути в домі на Новий рік? Звісно ж, мандаринами. Причому виростити їх можна в кімнатних умовах.

Шиферний дах: знімаємо мох та фарбуємо

Покрівля з шиферу досить довговічна: за нормальних умов експлуатації може прослужити 30 і більше років. Проте з часом дах все одно потребує ремонту. Але не обов’язково перекривати хату новомодними будівельними матеріалами – керамічною черепицею чи ондуліном. Тим більше, що нині багатьом такий варіант не по кишені. Зате кожен вмілий господар може привести до ладу старий шиферний дах.

Новий номер газети «Господарські поради» уже в продажу!

Передплатні індекси: по Закарпатській області02003, по всій Україні — 68338.