В УжНУ через техногенну аварію побудують нову котельню

Як відомо, за останні 20 років в університеті практично не вкладалися кошти в оновлення мереж енергозабезпечення та комунікаційних мереж, що забезпечують життєдіяльність установи. Прикладом кричущої безгосподарності є система теплозабезпечення будівлі колишнього економічного факультету у районі пл. Народної, що і призвело до аварійної ситуації.

Виявляється, факультет опалюється від котельні, що розташована на відстані понад 2 км від самої будівлі – у районі гуртожитку № 1 по вул. Митній, а теплотраса проходить під кількома вулицями Ужгорода. Таким чином, університет опалював не стільки свої приміщення, а декілька вулиць обласного центру.

Днями ця теплотраса одразу у кількох місцях вийшла з ладу у зв’язку зі зношеністю – частина обладнання просто прогнила.
Під час намагання усунути аварію власними силами працівники університету виявили, що усі люки і власне теплотраса затоплені фекаліями. Для того, щоб її відремонтувати, потрібно розкопати біля 2 км тротуарів та проїжджої частини обласного центру, відновлення яких коштувало б значну суму, якої у бюджеті наразі взагалі немає.

У зв’язку з цим ректором УжНУ, доктором технічних наук, професором Федором Ващуком прийняте єдине правильне у цих умовах рішення – захоронити згадану теплотрасу під землю, де вона і розташована, і розпочати роботу з будівництва автономної котельні у будівлі колишнього економічного факультету – так, як це вже давно зроблено сусідами університету – обласним статуправлінням та дитячою міською поліклінікою.

Можна тільки припустити, скільки мільйонів коштів за останні роки було витрачено державною установою – університетом – на підігрів ужгородських вулиць та каналізаційних стоків міста…

До того ж, при огляді комісією на чолі з ректором технічних приміщень факультету, про який йдеться, було встановлено, що подача електроенергії тут здійснюється за тимчасовою схемою і у будь-який момент може вийти з ладу, оскільки основний силовий кабель уже третій рік перерізаний і не відновлений. То ж зусиль і роботи тут належить вкласти ще чимало.

 Джерело:  Сайт УжНУ