Газета «Новини Виноградівщини» заявляє про політичні репресії

Колектив газети підписав звернення до народних депутатів України та ЗМІ.
Шановні народний депутат ВР України Бушко І.І., народний депутат ВР України Лунченко В.В., народний депутат ВР України Пацкан В. В., голова Виноградівської РДА Тетяна Граб, голова Виноградівської районної ради Олег Любімов, депутати Виноградівської районної ради, колеги в ЗМІ, вся громадськість.

У понеділок, 21 січня 2013 року, розпорядженням №3”К” голова Виноградівської районної ради Любімов О.В., порушивши Статут комунального підприємства, підписав рішення про звільнення Кіша В.В. з посади редактора. Формальна підстава — закінчення строку дії контракту, згідно з яким редактор прийнятий на роботу. Проте дійсними мотивами вважаємо політичні репресії над газетою з боку голови райради.

Трохи більше 4-х років тому нас фактично зробили безправними: увесь колектив було виведено з числа співзасновників, творчі й технічні працівники стали звичайною найманою робочою силою. Перспективи лякали.
Однак з приходом на посаду редактора Василя Кіша в газеті розпочалися зміни — подекуди болючі, але ми самі розуміли їх необхідність.

Редактор не тільки зумів покращити зовнішній вигляд і зміст газети, а й взяв на себе відповідальність оптимізувати кадри, переоснастити підприємство, здійснити ремонти. Незважаючи на мізерно смішне, найменше серед інших “районок” фінансування з боку засновників, у нас жодного разу не було затримок заробітної плати, ми освоїли сучасні технології, які полегшили рутинну роботу, внутрішня атмосфера в колективі стала доброзичливою і гармонійною.

А головне, нас почали читати! Зросла передплата, газета повернула собі першість в інформуванні району, запрацювала професійніше. Редактор домігся створення інтернет-сайту, завдяки якому наші новини стали доступними усьому світу, усім землякам за кордоном. Позитивні зміни відзначили і колеги-експерти: за результатами журналістського рейтингу, що проводиться Ужгородським прес-клубом, у 2011 році газета «Новини Виноградівщини» визнана районкою року серед інших аналогічних видань області. Ми відчули дух першості!

Зараз же голова районної ради готовий перекреслити усі здобутки. Тверда і зважена позиція редактора, який не є на побігеньках у відомої на Закарпатті політсили, аж ніяк не задовольняє голову райради та його патронів. Цих політиків не цікавить доля газети. Зрештою, скоро вибори, приборкання непідконтрольної «районки» — їх останній шанс.

Але нема чого втрачати й нам. Ми свідомі того, що цим відкритим листом висловлюємо повну і одноголосну незгоду політичному шулерству довкола газети. Ми впевнені, що на рішення щодо доцільності продовження контракту з редактором повинні впливати економічні та професійні показники, об’єктивний аналіз. Хіба цим зараз керуються горе-політики?

Просимо депутатів Виноградівської районної ради прийняти особисте, відповідальне рішення: без політики, без страху перед патронами, але чесно перед собою і людьми.

Просимо колег по журналістському цеху неупереджено, без щонайменшої лояльності до жодної зі сторін, висвітлити проблему, розповісти про неї в ЗМІ. Сьогодні загрожують виноградівським газетярам, але якщо не дати відсіч тепер, над ким уже завтра може зависнути дамоклів меч?

Хоч нас, редакційний колектив КП “РРВК “Новини Виноградівщини”, і позбавили можливості юридичного впливу на те, кого мати за керівника і лідера, проте ми не є безправними мовчазними медописцями. Хіба наше слово не має мати вагу?!

Ми повністю і одноголосно засвідчуємо свою підтримку Василеві Кішу, прагнемо продовження його контракту і бачимо його й надалі редактором КП “РРВК “Новини Виноградівщини”.

Дякуємо за вашу небайдужість, толерантність і конкретні дії.

https://zakarpatpost.net