Соціальні центри допомагають закарпатцям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях

У середу, 23 січня, директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк під час брифінгу розповіла журналістам про удосконалення роботи соціальних служб краю та пріоритети роботи у 2013 році.

Обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у своїй роботі змінює схему надання послуг:

– Зараз не людина йде до нас за допомогою, а ми повинні виявляти проблеми, йти до людини і допомагати знаходити вихід із складних ситуацій. Раніше, коли кількість працівників районних та міських центрів була трохи більшою 60 осіб, допомогу не могли отримати всі хто її потребував. Тому у другому півріччі 2012 року до структури та штатів центрів області було введено 235 посад фахівців із соціальної роботи, – розповіла очільниця обласного центру соціальних служб Наталія Романюк.

Головне завдання соціальних фахівців – налагодити ефективний контакт, зберегти сім’ї:

– Найлегше прийти і забрати дитину, залишити без соціальної допомоги сім’ю. Проте вилучення дитини з сім’ї – це травма для неї на все життя. Якщо діяти такими кардинальними методами, то втрачається довіра до соціальних працівників, – розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У 2012 році, за рахунок збільшення кількості працівників, виявлено 8 967 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (охоплено стовідсотковим інспектуванням). Натомість у 2011 році таких родин було виявлено 1 666.

– Раніше фахівці сиділи у кабінетах районних адміністрацій, міськвиконкомів і насправді мало що могли сказати про реальну ситуацію у конкретній сім’ї. Зараз соціальний фахівець закріплений за конкретними населеними пунктами. Вони працюють безпосередньо з людьми, – зазначила Наталія Романюк.

Наприкінці 2012 року створено міські центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у містах Берегово, Мукачево та Хуст.

Наразі триває робота щодо завершення розвитку мережі центрів в області та забезпечення їх належного функціонування. Так, проводиться робота щодо створення центру у місті Чоп, забезпечення діяльності Мукачівського районного центру.

– У першому кварталі цього року ми плануємо завершити створення мережі центрів. Також інформуватимемо людей про їх існування, про допомогу, яку вони зможуть тут отримати

Крім цього, у січні-лютому кількість фахівців із соціальної роботи в області буде збільшено до 408 осіб. Це дасть можливість розпочати практичну роботу у всіх міських, сільських та селищних громадах.

Прес-центр ОДА