Засуджено закарпатця, який 2 роки переховувався від слідства

Набув законної сили вирок Ужгородського міськрайонного суду стосовно 55-річного місцевого мешканця, уродженця Іршавського району – одного з учасників організованої злочинної групи, яка намагалася переправити 19 нелегальних мігрантів через державний кордон України.

У 2009 році житель с.Заріччя Іршавського району спільно з іншим місцевим мешканцем та жителем с.Власовка Краснодонського району, що на Луганщині, спланували незаконне переправлення іноземних громадян через україно-російський кордон. Зловмисники мали підшукати групу нелегальних мігрантів у столиці Російської Федерації й звідти переправити їх через Україну до країн ЄС.

Зловмисники діяли за чіткою схемою. Закарпатці вантажівкою дісталися до околиць Москви, де зустріли 19 нелегальних мігрантів – уродженців Індії, Пакистану та Шрі-Ланки. Спочатку таємно доправили нелегалів до місцевості, прилеглої до лінії державного кордону Росії та України. Передали  мігрантів своєму луганському спільникові, який переправив іноземців в обхід пунктів пропуску через російсько-український кордон.

Дані зловмисники мали намір вантажівкою перевезти групу нелегальних мігрантів із Луганської області до Закарпаття.  Того ж дня і зловмисників  й іноземців виявили та затримали правоохоронці, однак 55-річному закарпатцеві вдалося втекти.

У рамках кримінальної справи, порушеної за ч.2 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб) утікач був оголошений у розшук.

У липні 2012 року співробітники СБУ в Закарпатській області затримали його.

Ужгородський міськрайонний суд визнав винним цього громадянина України та призначив йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі зі встановленням іспитового терміну 2 роки.  Таке ж покарання суд призначив і його спільникам, мешканцю Іршави – у квітні 2011 року та уродженцю Луганщини – у лютому 2010-го.

Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-групі УСБУ в Закарпатській області.