Іван Шіц: “Готовність команди реально оцінимо 3 березня”

На носі початок другої половини чемпіонату України з футболу серед команд прем’єр-ліги. Якою до нього йде наша головна футбольна команда краю, готовність стадіону та трансферну політику клубу журналіст «НЗ» довідувався у генерального директора ФК «Говерла» Івана Шіца.

– Іване Тіборовичу, на цьому тижні команда завершила третій навчально-тренувальний збір. Наскільки ви задоволені організацією та проведенням зборів?

– Давати оцінку зборам з моєї сторони буде не коректним – це прерогатива тренера. Можу сказати, що результат підготовки наших хлопців побачимо вже 3 березня. Маю надію, що наш тренерський штаб підвів команду до старту другої половини сезону в належному стані про це свідчать і результати контрольних поєдинків. Та й зі слів начальника команди досвідченого Василя Турянчика, який був разом з командою на третьому турецькому зборі, наш футбольний колектив до чемпіонату повністю функціонально готовий. Попередню оцінку зможемо дати вже 24 лютого в домашньому товариському матчі проти угорської команди «Балмазуйварош».

– Цікаво почути про трансферну політику клубу. В команді з’явилися нові футболісти, а деякі з них залишили лави «Говерли». Як оцінюєте цей відрізок роботи?

– На трансфер були виставлені гравці, які не змогли закріпитися в основному складі. З них працевлаштовані лише двоє – Андрій Сагайдак, якого ми віддали в оренду до чернівецької «Буковини» на півроку. Нині тривають перемовини з двома клубами (українським з першої ліги та білоруським з вищої ліги) щодо майбутнього працевлаштування Владислава Микуляка: де будуть запропоновані кращі умови для гравця, туди він і піде. Поки за індивідуальним графіком займаються Платон Свиридов, Лаша Джакобія та Євген Радченко. Щодо новачків, то другий збір у лавах команди проводить Володимир Лисенко з харківського «Металіста» та Кирило Петров, який в минулому захищав кольори криворізького «Кривбаса». За відгуками тренерів ці футболісти повинні підсилити наш склад.

– Тепер про інфраструктуру. Наскільки поле стадіону «Авангард» готове до старту весняної частини чемпіонату?

– Саме зараз ведеться підготовка газону поля до домашніх ігор. Фахівці львівської компанії, яка згідно договору доглядає за станом газону вже підсіяли та піддобрили газон центрального поля. Незважаючи на погодні умови (якраз випав сніг), до першої гри поле буде готове. Два тренувальні поля теж вже готові до проведення на них  занять. В цілому стадіон готовий до прийому офіційних матчів української прем’єр-ліги з футболу. Більше того, його реконструкція  триватиме й далі. Зокрема, продовжаться роботи на Західній трибуні, щоб всі вимоги стану стадіону були відповідні регламентним нормам до стадіонів вітчизняної прем’єр-ліги  та Федерації футболу України.

– Як готується наша молодь до старту нового сезону?

– Молодіжний склад U-21 провів два навчально-тренувальні збори, а з понеділка підготовку до сезону розпочали футболісти U-19. Незважаючи на певні складнощі, до старту сезону хлопці повинні підійти в хорошій фізичній формі.

– В минулих коментарях ви досить критично висловилися щодо запрошення на перемовини до Москви для проведення спільного чемпіонату СНД. Після оприлюднення фінансових складових ваша думка не змінилися?

– Незважаючи на бюджет чемпіонату – 1 мільярд доларів, але й це поки що лише слова, чомусь не дуже довіряю Валерію Газзаєву. Пам’ятаю, як три роки тому, будучи тренером столичного «Динамо», на всю Україну він робив гучні заяви, що його підопічним під силу здобути Кубок Ліги Чемпіонів – всі знаємо, що з цього вийшло. Наразі не бачу якоїсь доцільності проведення такого проекту як чемпіонат СНД. Навіть, окремо, без відома ФФУ клуби не мають право обговорювати проведення якогось іншого чемпіонату, окрім УПЛ під егідою ФФУ.

Нині мене та більшість моїх колег, які працюють у спортивній галузі, турбує стан спорту в Україні. Не розумію для чого Міністерство фізичної культури та спорту потрібно було приєднувати до Міністерства освіти і науки? Не можу собі уявити як може працювати пліч-о-пліч науковець разом зі спортсменом. Ви подивіться довкола нас оточують аптеки, а де ви побачите пристойні басейни, спортивні майданчики, тенісні корти – їх обмаль. Тоді, яке майбутнє в нашої нації…? На мою думку, має бути створена окрема структура – Міністерство фізичного виховання  та спорту України, яка опікувалася суто розвитку спорту та фізичної культури, тоді й буде більший порядок, ніж маємо нині.

Михайло Арданик

zakarpattya.net.ua