У Мукачеві створили перше в Україні комунальне підприємство з контролю за тваринами

Сьогодні, 28 лютого на сесії Мукачівської міської ради було підтримано рішення “Про створення Мукачівського міського комунального підприємства “Центр контролю за тваринами”.

Наразі, підприємство склало свій статут, розробило кошторис та взяло на себе відлов тварин. Центр контролю за тваринами буде підпорядковуватись міській раді, планується, що фінансування буде повністю з місцевого бюджету.

Як повідомила Мукачево.net директор комунального підприємства Єрміла Кость у їх розпорядженні буде нормальний транспорт та нормальні прилади для відлову тварин. Також, запрацює програма стерилізації і кастрації тварин.

«Ми плануємо відловлювати тварини, стирілізувати, класти бірку на вухо, заносити в реєстр та повертати її там де вона була. Якщо попадуться агресивні собаки, то будемо проводити з ними роботу або усипляти. Таким чином ми зменшимо чисельність безпритульних тварин у місті», – наголосила Єрміла Яношівна.

Захисники тварин візьмуть на себе велику відповідальність, основними їх завданнями будуть:

– реєстрація та облік тварин, яких утримують громадяни, підприємства, установи, організації, приватні розплідники;

– облік кінологічних, фелінологічних та інших клубів, підприємств, організацій, установ, приватних розплідників, готелів, приватних осіб, чия діяльність пов’язана з тваринами;

– регулювання та контроль за кількістю безпритульних тварин;

– розробка пропозицій щодо змін до правил, положень та інших нормативних документів, які регулюють життя тварин в місті, контроль за дотриманням чинного законодавства в місті;

– проведення різнобічних консультацій щодо тварин;

– проведення інформаційно – просвітницької роботи серед населення з питань правильного утримання та поводження з тваринами;

– проведення роз’яснювальної та інформаційно – просвітницької роботи про законодавство щодо захисту тварин;

– пошук та виявлення безпритульних тварин та тварин, що потребують допомоги, надання їм допомоги, розміщення їх в притулку;

– знаходження власників для безпритульних тварин, що утримуються в притулках;

– внесення пропозицій щодо покращення екологічної ситуації в місті до органів місцевого самоврядування;

– участь у проведенні загальноміських протиепізоотичних, протиепідемічних та інших заходів;

– участь та організація благодійних фондів, ветеринарних установ, громадських організацій захисту прав тварин;

– поліпшення ситуації з безпритульними тваринами в місті Мукачево  шляхом стерилізації.

– здійснення контролю за дотриманням вимог правил утримання тварин в місті фізичними, юридичними та посадовими особами;

– допомога в пошуку загублених тварин за заявками власників;

– проведення консультацій, що стосуються утримання та поводження з тваринами;

Як запевнила пані Єрміла відлов тварин буде більш гуманний, ніж той, який нещодавно спостерігали жителі Мукачева у центрі міста. За її словами у розпорядженні буде невеликий пікап з трьома клітками і пристрої, це буде невеликий пістолет з снодійним.

У минулому році на утримання притулку виділяли 200 тисяч гривень, а на відлов 50 тисяч, тепер ці кошти підуть у руки комунальному підприємству. Якщо цього буде мало, то є шанс отримати додаткові кошти з природоохоронного фонду.

Також, допомагати з організацією та функціонуванням підприємства зголосився Андрій Балога, який останній рік активно працює з ініціативною групою щодо вирішення проблеми безпритульних тварин у місті Мукачеві.

До речі, таке автономне комунальне підприємство організовано вперше в Україні, основною його увагою буде виховання жителів міста. Мукачівці, які придбали тварину, повинні розуміти, що «живність» потрібно прищепити, можливо, стерилізувати. Саме через виховання громадян можна зламати основу цієї проблеми.