У Ватикані починаються жорсткі баталії з виборів нового Папи

У Синодальному залі Апостольського палацу, штаб-квартирі Римсько-католицької церкви, сьогодні починає працювати генеральна конгрегація – спеціальна асамблея кардиналів.
Офіційне запрошення на неї – від імені декана кардинальської колегії Анджело Содано – було розіслано 1 березня, в перший день “вакантного престолу”, оголошеного після зречення Бенедикта XVI 28 лютого.

Як повідомив керівник Служби друку Святого Престолу падре Федеріко Ломбарді, генеральне згромадження являє собою найважливіші розширені консультації перед голосуванням на конклаві.

“Конгрегація об’єднує всіх кардиналів, у тому числі тих, кому вже виповнилося 80 років і хто не братиме участі в голосуванні. Кардинали в ці дні повинні обдумати і обговорити ситуацію в Церкві, її співвідношення з сучасним світом, проблеми, які перед нею стоять, щоб зрозуміти, хто повинен бути обраний, хто найбільш підходить для того, щоб взяти на себе управління Церквою”, – сказав Ломбарді.

“Після цих консультацій, коли учасники високих зборів вирішать, що готові до виборів, буде призначена дата початку безпосереднього голосування, тобто, конклаву. Кардинали до 80 років закриються в Сикстинській капелі”, – пояснив Ломбарді, нагадавши, що для того, щоб стати Папою Римським, кандидатові потрібно набрати 2/3 голосів.

Таким чином, Ломбарді побічно підтвердив, що ще до голосування головні кандидати вже визначені, і завдяки генеральній конгрегації на вибори тривалість конклаву може істотно скоротитися.

Нагадаємо, що про своє зречення Папа Римський Бенедикт XVI заявив 11 лютого.

tsn.ua

 

Comments are closed.