Поляк потрапив до рук митників з незаконним пістолетом, набоями та гумовими кулями

На митному посту «Малий Березний» чопські інспектори попередили незаконне вивезення з України 17 набоїв, 50 гумових куль та пістолета травматичної дії, які іноземець переміщував у сумці з особистими речами.
Повертаючись з України до Польщі на бортовому автомобілі марки «DODGE RAM», 39-річний поляк під час проходження митного контролю задекларував про наявність незначної суми валюти та дані про транспортний засіб.

Однак, в боксі поглибленого огляду при перевірці дорожньої сумки громадянина серед особистих його речей виявлено предмет схожий на револьвер травматичної дії іноземного виробництва “ZORAKI R1 MOD.K10 6 MM FLOBERT EKP, MADE BY ATAK ARMS LTD. FOR “KOLTER””. У шістьох коморах револьвера знаходилися 4 гумові кулі. Крім цього митники виявили в поліетиленовому пакеті ще 50 гумових куль та 17 набоїв типу «FLОBERT» калібру 6 мм., які знаходилися в фабричній пластмасовій коробці.

Виявлені предмети громадянин Польщі визнав своєю власністю і пояснив, що придбав їх в польському містечку в магазині для спортивних змагань. Про перевезення цих предметів через митний кордон України без дозвільних документів він не знав.

Під час перетину українсько-словацького кордону дозвіл на револьвер травматичної дії, у відповідності до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 року № 622, у громадянина Польщі був відсутній.
Тож, за переміщення зброї без дозвільних документів та обов’язкового декларування, відносно поляка складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України. Відтак виявлений пістолет травматичної дії та набої до нього вилучено.

Довідково: У відповідності до пункту 8.1 наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів» від 21.08.1998 року № 622:

Дозвільна система, що здійснюється органами внутрішніх справ, поширюється на бойову нарізну армійських зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, вихолощену, навчальну, несучасну стрілецьку, спортивну, мисливську нарізну, комбіновану і гладко ствольну вогнепальну зброю, бойові припаси до цих видів зброї, пневматичну зброю, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, холодну зброю (арбалети, мисливські ножі, катани, шаблі, шашки, мечі, палаші, ятагани, фінські ножі, кортики, кинджали, штики, штик-ножі, які не перебувають на озброєнні військових формувань), що належать підприємствам, установам, організаціям, господарським об’єднанням та громадянам.
2.3. Дозволи видаються:
2.3.1. Департаментом громадської безпеки МВС України на:
придбання, зберігання, носіння та вивезення (за 5 днів до виїзду) з України вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, та боєприпасів до зброї іноземним громадянам, а також ввезення ними зброї та боєприпасів в Україну за клопотанням міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади України за погодженням з посольствами та іноземними представництвами країн, громадянами яких вони є, а з метою полювання, на конкретно визначений термін, також за клопотанням користувачів земельних ділянок і мисливських угідь.

Вікторія Сенгетовська, прес-секретар Чопської митниці

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.