Сьогодні всесвітній день боротьби проти гребель на річках

[Total: 0    Average: 0/5]

По Україні прокотиться хвиля протестів проти будівництва гребель на карпатських річках

Сьогодні, 14 березня, всесвітній день боротьби проти гребель на річках. З цієї нагоди у низці міст України відбудуться акції проти знищення природи українських Карпат будівництвом малих гідроелектростанцій (ГЕС).

Зокрема, як повідомив Gazeta.ua заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк, екологічні заходи відбудуться у Києві, Івано-Франківську, Верховині, Чернівцях, Львові.

У Києві акція пройде біля офісу Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Як завжди, на події екологів підтримує гурт “Фолькнери”.

В Івано-Франківську “зелений” пікет проти будівництва малих ГЕС в області за участю активістів з різних областей матиме місце біля обласної державної адміністрації.

У Верховині на майдані Шевченка відбудеться народне віче, присвячене темі будівництва малих ГЕС на річках Верховинського району.

Разом з тим, у Львові у день боротьби проти гребель громадські організації розпочинають конкурс малюнків, літературних творів та наукових робіт “Як я бачу карпатські річки?”.

Крім того, у Чернівцях на засіданні громадської ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища сьогодні буде слухатися питання щодо будівництва малих ГЕС за участю журналістів.

“Якщо зараз ми не зупинимо навалу будівництва малих ГЕС, втратимо назавжди наші річки”, – наголосив Василюк.

Екологи нагадали, що Європейський банк реконструкції та розвитку уже видав кредит на будівництво двох малих ГЕС на річці Білий Черемош біля с. Голошино та має можливість прокредитувати ще десятки малих ГЕС на Івано-Франківщині та Закарпатті через програму кредитування відновлюваної енергетики (ЮСЕЛФ).

“Тому на акції 14 березня ми наглядно продемонструємо, як спритні ділки від “зеленої енергетики” використовують ЄБРР, зливаючи отримані від банку гроші в прямому сенсі ” в трубу”, – заявили активісти.

За їхніми словами, малі ГЕС не вирішують проблему енергетичної незалежності регіону, але наразі є просто зручним засобом заробити грошей на “зеленому тарифі”.

“А нам залишаються труби, греблі, сухі русла колишніх річок та масштабні вирубки. Минулого року наслідком наших акцій стало призупинення майже на рік будівництва малих ГЕС на Івано-Франківщині, тому цього року теж сподіваємося на відчутний результат – відмову ЄБРР фінансувати проекти малих ГЕС у Карпатах”, – підсумували захисники Природи.

http://gazeta.ua

 

Comments are closed.