Закарпаття: Які перспективи відновлення роботи Музею лісу і сплаву «Чорна ріка»?

Про перспективи відбудови та відновлення роботи Музею лісу і сплаву «Чорна ріка» йшлося під час візиту на Міжгірщину 25 березня Міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова.

Музей, що знаходиться на території національного природного парку «Синевир» (Міжгірський район), двічі руйнували повені у 1998 та 2001 роках. Залишилася лише третина комплексу – наземна частина. Наразі тут відсутнє електро-, водопостачання, водовідведення та зв’язок. Близько 3-ох кілометрів дороги у напрямку до музею потребує капітального ремонту. Об’єкт намагалися відновити, проте з 2008 року роботи було призупинено. Наразі музей знаходиться на балансі комунального підприємства.

– Проситимемо, щоб музей було передано на баланс саме міністерства. Ми, зі свого боку, допоможемо у всіх питаннях, що його стосуватимуться. Це надзвичайно перспективний туристичний об’єкт для Закарпаття. Проте нині знайти 15 мільйонів тільки для цього музею в обласному бюджеті нереально. Тому у питанні фінансування ми розраховуємо на Міністерство екології та природних ресурсів, – розповів Олександр Ледида.

Олег Проскуряков, і свою чергу, відзначив:

– Що стосується того, на чиєму балансі повинен бути музей – комунального підприємства чи Міністерства, то це питання ми ще додатково обговоримо із головою обласної адміністрації Олександром Ледидою. Відтак, будемо шукати шляхи його фінансування.

Довідково. Усередині XIX століття на р. Озерянці (Чорній ріці) були зведені дві греблі для сплаву лісу з гір у долину Тиси. У 1998 та 2001 роках через надмірні опади рівень води піднявся до історичних відміток і об’єкт було зруйновано. Основна частина гідротехнічної споруди для спуску плотів із заготовленої на лісосіках деревини – знесена водою. Рішенням обласної ради від 12.03.08 №514 Музей лісу і славу внесено до об’єктів спільної власності територіальних громад та передано створеному при обласній раді КП „Музей лісу і сплаву на Чорній ріці”.

Прес-центр ОДА