Прокуратура Ужгорода зобов’язала міську раду відмінити рішення про встановлення плати за землю

Прокуратура провела перевірку щодо дотримання службовими особами Ужгородської міської ради вимог «Земельного кодексу», Податкового кодексу та Закону «Про оцінку земель».

Згідно з п. 271.1 статті 271 Податкового кодексу, базою оподаткування землі в Україні є нормативно грошова оцінка земельних ділянок.

В ході прокурорської перевірки було встановлено, що всупереч п. 271.1 статті 271 Податкового кодексу України, рішенням сесії Ужгородської міської ради прийнято тимчасову методику розрахунку ставки податку та орендної плати за 1 кв. м. земельної ділянки для земель, нормативно-грошова оцінка яких не проведена.

За інформацією старшого прокурора прокуратури міста Ужгорода Вадима Савчака, посадовці міської ради розробили власну методику щодо встановлення плати за землі, нормативно грошова оцінка яких ще не проводилася, у зв’язку з чим необґрунтовано збільшувалася орендна плата. На захист конституційних прав підприємницької діяльності, прокуратура міста подала до суду позовну заяву щодо визнання незаконним рішення Ужгородської міської ради про тимчасове встановлення плати за землю в межах міста Ужгорода та зобов’язання Ужгородській міській ради передати матеріали по нормативній грошовій оцінки земель міста управлінню Держземагенства в Ужгородському районі.

Закарпатський окружний адміністративний суд визнав незаконним рішення сесії Ужгородської міської ради про тимчасове встановлення плати за землю в межах міста та зобов’язав міську раду передати управлінню Держземагенства в Ужгородському районі матеріали по нормативній грошовій оцінці земель міста, повідомили «НЕДІЛІ» в прес-службі прокуратури міста Ужгорода.

http://nedilya.net

 

 

Comments are closed.