Чистий четвер: Четвертий день Страсного тижня

Під час церковних богослужінь у Чистий четвер згадують одну з найбільш значущих євангельських подій – Таємну вечерю.

 

Ісус Христос встановив обряд Євхаристії – Святого Причастя, який визнається всіма християнами і триває понині. Цей ритуал полягає в тому, що віруючі вкушають вино і хліб, маючи на увазі під ними Тіло і Кров Ісуса Христа.

Також під час Таємної вечері Спаситель омив ноги своїм учням, проявивши тим самим приклад братської любові і смиренності.

З Великого Четверга і до самої Пасхи проводяться церковні служби в усіх православних храмах, які присвячені спогадам про земні страждання Ісуса Христа.

У Чистий четвер під час церковних богослужінь запалюється свічка, що має назву четвергова. Ця свічка наділяється магічними священними властивостями і символізує велику любов віруючих до Ісуса Христа, свого Спасителя.

По закінченню служби кожен віруючий намагається донести вогник від цієї свічки додому, закриваючи від вітру і не загасивши по дорозі, що знаменує благополуччя і здоров’я у його родині. Вдома господар має обійти з свічкою і висвітлити полум’ям усі куточки свого господарства, захрестивши над вхідними дверима і вікнами, щоб вигнати напасті і нечисту силу, позбутися зурочення і небезпечного впливу зовнішнього світу.

Підготовка до світлого Великодня вимагає очищення не лише душі, яке відбувається під час Великого посту, а й тіла і навколишнього простору. Дім, двір, земельна ділянка звільняються від мотлоху та сміття, проводиться генеральне прибирання, велике прання, оновлення інтер’єру.

Крім того йде підготовка до великоднього столу – хазяйки готують їжу, печуть паски, фарбують яйця.

Таке серйозне прибирання в Чистий четвер пояснюється тим, що світлому святу Воскресіння Христового радіють не лише люди, а й природа, тварини і кожна річ у домі.

У Чистий четвер, приводячи до ладу житло і господарство, потрібно пам’ятати і про чистоту власного тіла. Адже вода цього дня наділена особливими магічними властивостями. Щоб очиститися від гріхів і суєти, нещасть і зурочення, позбутися хвороби, залучити здоров’я і красу, необхідно вмитися, облитися або покупатися, причому до сходу сонця, поки пташки не прокинулися.

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.