У Хусті святкували день міста

Цієї неділі, на центральній площі Хуста відзначали День міста. Цього року місто святкувало 923-й день народження, а подію відзначали чотири дні – почали ще 9 травня. Привітав мешканців міста і голова обласної ради Іван Балога.

До святкування Днів міста цього року міська влада підготувала досить насичену програму. З четверга в Хустському краєзнавчому музеї проходили «Дні відкритих дверей», були організовані тематичні екскурсії «Руїнами Хустського замку», «Архітектурні пам’ятки міста», «Чеське містечко». В п’ятницю в залі Хустського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбулася суперфінальна гра турніру ерудитів «Що? Де? Коли?» серед учнів 9-11 класів. Цього ж дня на стадіоні «Карпати» відбулися спортивні змагання з футболу і гандболу серед учнів ДЮСШ. В суботу в місті проходив марш-парад інвалідів-візочників, учасників 5-го фестивалю «Долина нарцисів» та спартакіада серед учасників фестивалю, а в міській раді пройшла міжнародна конференція керівництва міста Хуст та міста Сніни (Словаччина) щодо реалізації проекту «Сніна-Хуст – разом задля розвитку туризму Карпатського біосферного ареалу». В картинній галереї відкрили художню виставку «Хуст очима митців», вже ввечері у підніжжя Замкової гори за участі делегації з Угорщини відкрито пам’ятний камінь з епіграмою «Хуст» угорського поета Ференца Колчеї, що присвячується Хустському замкові. В суботу на майдані Незалежності урочисто відкрили перший Міжнародний фольклорний фестивалі «Білі нарциси» , в якому взяли участь колективи з України та гості фестивалю – колективи «Merlin» і «Starincanka» з м. Сніни (Словаччина). Також в ці дні в місті гастролював Будапештський цирк-шапіто „Європа”.

Найбільше заходів до Дня міста було проведено в неділю. Зранку в Хусті, на ранішню молитву у церквах традиційно збирається чимало вірників. А церковний молебень із нагоди дня селища зібрав їх ще більше. Цього дня за Хуст молились у всіх храмах міста. Опісля, в міській раді відбулася зустріч міського голови Володимира Кащука та депутатського корпусу з керівництвом міст-побратимів: Грубешів (Польща), Ліпани (Словаччина).

Вже о 18:00 на майдані Незалежності розпочалася офіційна частина святкування. З вітальним словом звернувся Хустський міський голова Володимир Кащук та голова Закарпатської обласної ради Іван Балога. До вітань також долучилися мери міст-побратимів з Ліпан (Словаччина) Едуард Бокал, з Грубешова (Польща) Ян Молодецький, генеральний консул Словацької Республіки в Україні Янка Буріянова, нардеп Валерій Лунченко, міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл, голова Хустської райради Василь Губаль.

Міський голова зазначив, що цього року виповнюється 15 років як парламент надав місту статус обласного значення. « Наше місто – місто з великою історичною та культурною спадщиною. Наша історія славна. Я бажаю Вам любити своє місто і пишатися ним. Впевнений: разом ми зробимо Хуст кращим. Цього року як і зазвичай на День міста зібралося чимало друзів. Сподіваємося, що з кожним роком їх буде більше», – зазначив Володимир Кащук.

Іван Балога відзначив, що місто з майже тисячолітньої історією є прикладом того, як тут мирно співіснують люди різних національностей, різних віросповідань. «Найбільше багатство Хуста – це його мешканці: щирі та працьовиті. Тому всі здобутки і позитивні зміни відбуваються завдяки щоденній напруженій праці громади. Я вдячний за все те добре, що ви зробили і робите для рідного міста. Мені дуже хочеться, щоб мешканці Хуста зберегли таке ж порозуміння, взаємну повагу і підтримку для подальшого розвитку міста», – зазначив керівник ради.

Відзнаками Хустської міської ради, почесними грамотами обласної ради та цінними подарунками були нагороджені переможці загальноміського рейтингу «Гордість міста» – представники найкращих закладів освіти, харчування, відпочинку тощо. Вручали відзнаки голова обласної ради Іван Балога та Хустський міський голова Володимир Кащук. Серед нагороджених – Василь Андрійцьо, старший викладач Карпатського інституту підприємництва, Олександр Бачкай, вчитель Хустської гімназії-інтернату, Сергій Галай, директор ТОВ «100% реклама», Наталія Густей, керівник відпочинкового комплексу «Сонечко», Богдан Лях, власник комплексу «Селена», Олександр Нікітін, заступник головного лікаря Хустської райлікарні, Михайло Пацкан, меценат, Анна Перец, журналіст газети «Нарцисова Долина», Надія Савоченко, завідувача Хустського дошкільного навчального закладу № 8 «Ялиночка», Ізраель Шайтілаєв, тренер-викладач з вільної боротьби Хустської ДЮСШ, Євген Шерегій, директор СП «Хустекст» LTD, Петро Шимон, приватний підприємець, Наталія Шимша, керівник дитячого зразкового фольклорного гурту «Цімборики», Степан Штефуца, директор КП «Хусттепло» та Любов Яцук, голова благодійного фонду інвалідів-візочників «Любов».

Також на сцені відбувся гала-концерт учасників першого міжнародного фольклорного фестивалю «Білі нарциси» Завершилося дійство святковим феєрверком. Святкування Днів міста Хуст проходило за підтримки народного депутата Павла Балоги.

Прес-служба Закарпатської облради