У Сваляві говорили про запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми

Про це повідомляє Свалявський районний центр зайнятості.

Нещодавно в Свалявському районному центрі зайнятості відбувся профінформаційний захід для безробітних громадян під гаслом «Працюй на рідній землі».

Присутнім роз’яснили, що легковажне ставлення до роботи за кордоном може завдати їм неабиякої шкоди: обмеження права подальшого виїзду та роботи за кордоном, обмеження їхньої свободи, втрати здоров′я чи навіть життя. Саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.

Безробітним наголосили, що вони повинні знати свої права й бути готовими їх захистити, а тим хто все таки планує виїхати на роботу за кордон, потрібно отримати достовірну та повну інформацію про майбутню роботу, умови життя за кордоном, про конкретного роботодавця в країні де збираються працювати.

Потрібно завжди пам′ятати, що трудове законодавство іншої країни захищає насамперед своїх громадян, відповідно створюючи певні бар′єри та спеціальний порядок працевлаштування іноземних громадян.

Для легальної роботи за кордоном потрібно мати: дійсний закордонний паспорт, відповідну візу (робочу візу), трудову угоду (контракт) із закордонним роботодавцем, дозвіл на роботу за кордоном.

Нелегальне працевлаштування може здатись на перший погляд простішим, адже не треба проходити через складні процедури, але саме завдяки йому, багато людей стають жертвами торгівлі людьми або потрапляють у трудову експлуатацію, бо не усвідомлюють ризиків нелегальної праці або ж нехтують ними, сподіваючись, що саме з ними нічого поганого не трапиться.

Працюючи за кордоном нелегально, людина порушуватиме закон, а нелегального працівника відповідно переслідуватимуть, після чого депортують та позбавлять права в′їзду до країни в майбутньому. Крім того, нелегальні працівники повністю беззахисні перед зловживаннями з боку роботодавців та стають повністю від них залежними. Нелегальних робітників часто примушують працювати в жахливих умовах і на шкідливому виробництві, жити в бараках, обмежують їхню свободу пересування й нерідко піддають насильству.

Працюючи нелегально, працівник не зможе належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, заробітна плата нелегального працівника буде набагато меншою, ніж заробітна плата працівника працюючого легально.

Пам’ятаймо, що нелегальна праця несе в собі найбільший ризик стати жертвою трудової експлуатації або навіть торгівлі людьми.

Джерело: Свалявський районний центр зайнятості