В Ужгороді пройшов третій чемпіонат України з гандболу серед чоловіків

25-26 травня 2013 року в ужгородському палаці спорту «Юність» відбувся третій чемпіонат України серед чоловічих команд ветеранів (гравці старше 35 років).

У чемпіонаті взяли участь шість команд, які були розподілені у дві групи шляхом жеребкування.

Групу А склали команди ГК «Медве» (м. Берегово, Закарпатська область), збірна Хмельницької області та ГК «Сумщина» (Сумська область). У групу Б увійшли команди ГК «Торнадо» (м. Бровари, Київська область), СК «Легіон ХХІ століття» (Київ) та ГК «Драко-Хуст» (м. Хуст, Закарпатська область). Що важливо, грали команди по 2 тайми по 20 хвилин.

Тепер нам приємно приймати в себе вдома такий поважний турнір як чемпіонат серед ветеранів».

Сам турнір триває два дні.

У групі А ГК «Медве» виграв у ГК «Сумщина» 25-12 (13-4), у збірної Хмельницької області 26-12 (12-3). У матчі за друге місце в групі А збірна Хмельницької області в напруженому матчі здобула перемогу над ГК «Сумщина» з рахунком 20-18 (10-6).

У групі Б ГК «Торнадо» завдав поразки по черзі ГК «Драко-Хуст» 24-14 (11-8) і СК «Легіон ХХІ століття» 16-11 (10-5). У свою чергу СК «Легіон ХХІ» посів друге місце в групі, перемігши ГК «Драко-Хуст» 19-11 (9-7).

Наступного дня чемпіонат продовжився стиковими матчами. Так, у матчі за 5-те місце ГК «Драко-Хуст» перемогал ГК «Сумщину» 19-14 (10-7). У матчі за третє місце зійшлися команди Хмельницької області та СК «Легіон ХХІ століття». Після першого тайму з рахунком 11-7 лідирували подоляни. Кінцівка матчу видалася дуже драматичною. Команди по черзі не реалізували пенальті, але все ж збірна Хмельницької області змогла втримати свою перевагу. Перемігши з рахунком 13-12, команда під керівництвом Тараса Семеновича Осадчука вперше у своїй історії зайняла третє місце. До речі, цей матч, а також фінал транслював місцевий телеканал «Тиса-1».

Ну, а чемпіоном України 2013 року вперше в своїй історії стали закарпатці – ГК «Медве» м. Берегово. У фіналі вони здолали «Торнадо» з рахунком 15-11 (7-5). На урочистому закритті турніру були нагороджені кращі гравці в кожній команді:

ГК «Сумщина» – Олександр Паламар, ГК «Драко-Хуст» – Борис Петровський, СК «Легіон ХХІ» – Віталій Масло, збірна Хмельницької області – Юрій Ких, ГК «Торнадо» – Олександр Бичковський, ГК «Медве» – Олег Рогозін.

Кращим бомбардиром чемпіонату став гравець СК «Легіон ХХІ» – Мераб Асанашвілі (15 голів).

Компетентне журі визначило найкращого воротаря чемпіонату, ним став представник ГК «Драко-Хуст» Володимир Лапичак.

Найцінніший гравець чемпіонату (MVP) – В’ячеслав Лочман (ГК «Медве»).

Усі номінанти були нагороджені цінними подарунками та дипломами.

За підтримку та допомогу у проведенні чемпіонату на високому рівні пам’ятний кубок від ветеранів та аматорів гандболу був вручений начальнику управління у справах молоді та спорту Закарпатської області Віталію Ерфану.

Джерело: ГК “Карпати”