За приклад для організації роботи Закарпатського центру екстреної меддопомоги брали досвід Харківщини

Наразі в Закарпатському територіальному центрі екстреної медичної допомоги вже завершено монтаж обладнання автоматизованої системи управління швидкою медичною допомогою області для служб «швидкої» обласного центру, Ужгородського, Перечинського, Великоберезнянського районів.

На 28 санітарних автомобілях Ужгорода та трьох районів встановлено GPS-навігатори. Зараз у диспетчерському пункті працює 4 диспетчерів, ще кілька – навчаються.

– Ми приймаємо виклики і залежно від того, з якими скаргами до нас звернулася людина, відправляємо медиків. Наразі працюють кардіологічна, психіатрична, педіатрична, неврологічна, реанімаційна бригади. У день доводиться приймати не менше шістдесяти викликів. У зимовий період, коли люди хворіють на ГРВІ чи грип, кількість викликів може сягнути і ста, – розповіла диспетчер Мар’яна Андрусь.

У час-пік, коли дороги завантажені автотранспортом, 3 автомобілі швидкої чергують на станції на вул. Погорєлова, щоб швидше доїздити до пункту призначення.

– Центральна диспетчерська використовує у роботі GPS-навігацію для машин швидкої допомоги. Завдяки цій системі ми відслідковуємо виклик, знаємо яка клінічна ситуація, хто у машині із спеціалістів, яка їхня кваліфікація, який діагноз поставлено. Якщо швидка до хворого виїхала не вперше, то відповідно, інформація щодо цього пацієнта вже є у базі даних і лікар може надати допомогу швидше, адже володіє інформацією про хворого. Це дуже ефективна методика, – запевнив начальник головного управління охорони здоров’я обласної адміністрації Роман Шніцер.

За приклад для організації роботи центру екстреної допомоги брали досвід Харківщини, де ця система вже відпрацьована. Відтак, Закарпаття стало одним з перших регіонів держави, де впроваджуються такі новації. Автопарк служби екстреної медичної допомоги області нараховує 108 санітарних автомобілів. Щонайменше 28 з них потребують заміни. До кінця року Закарпатська область отримає додаткові карети швидкої допомоги – кошти залучатимуться з місцевого та державного бюджетів.

Роботи на території Центру продовжуватимуться. У планах – облаштуваннятренінгового центру для лікарів екстреної медичної допомоги, самої території довкола та внутрішніх приміщень, – повідомили у прес-центрі Закарпатської ОДА.