Журналісти довіряють ЗМІ та церкві більше, ніж Раді та судам
Також українці хочуть нових політичних лідерів.
Більшість українців не довіряє парламенту, судам, уряду та президенту, а найбільш дієвими механізмами впливу на владу громадяни вважають президентські та парламентські вибори.
Про це свідчать результати спільного опитування Фонду “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та соціологічної служби Центру Разумкова, пише УНІАН.
За результатами опитування, в українському суспільстві лише три соціальні інституції мають переважну довіру з боку громадян: церква, де баланс довіри-недовіри становить +50%, ЗМІ (+24,5%) та Збройні сили України (11%). Усі інші соціальні інституції мають негативний баланс довіри-недовіри: Верховна Рада України (-60%), суди (-56%), політичні партії (-52%), уряд (-49%), міліція (-47%), банки (-44%), прокуратура (-43%), президент України (-43%), Конституційний суд (-38%), Служба безпеки України (-14%), місцева влада (-5%).
При цьому опитування продемонструвало, що близько половини населення вважає, що Україні необхідні нові політичні лідери.
“Ця думку переважає у жителів Західного (57%) та Східного (52%) регіонів, а також у виборців Всеукраїнського об’єднання “Свобода” – 62%, та політичної партії УДАР 61%”, – зазначила на презентації опитування директор Фонду “Демократичні ініціативи ім. І.Кучеріва” Ірина Бекешкіна.
Крім того, за інформацією соціологів, 41% населення вважає, що пересічний громадянин ніяк не може вплинути на рішення влади. Найбільш дієвими механізмами такого впливу були визнані вибори президента України (37%) та вибори до Верховної Ради (30%).