Закарпатці полюбляють читати паперові книги

[Total: 0    Average: 0/5]

Традиційна книга помітно витісняється електронними носіями інформації, художнього слова, інтернетом, аудіовізуальною продукцією. У кожного другого є iPad або iPhone, якими активно користуються в дорозі, в офісі, навіть на відпочинку.

Книга безнадійно програє (принаймні для молодого покоління) в конкуренції з відеофільмами з інтернетом.

І тут виникає питання: «Чи потрібно так за неї триматися?» Можливо, і справді краще буде облишити «оборону» друкарської продукції і, піддавшись плину часу та зміні інтересів, перейти повністю на електронні видання. Але…

Хіба може зрівнятися стук клавіш з ароматом палітурки, шелестінням сторінок, особливими відчуттями, які переживаєш при читанні книги?! Але головне – певна зосередженість, серйозність, увага, які потрібні при спілкуванні з книгою, – все це спрямовує людину до сприйняття тих традиційних цінностей, які проповідує суспільство та яких вчать нас батьки з дитинства. І саме книга допомагає вирватися з круговерті постійних і невідкладних справ, зосередитися на чомусь дійсно важливому…

У Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка кажуть, що читати нині модно, бо цьогоріч майже чотири з половиною тисячі закарпатців зареєструвалися у книгозбірні. Ці слова підтверджує бібліотекар з відділу художньої літератури закладу Лідія Свиденюк: «Нас відвідує близько 50 читачів щодня, це з урахуванням того, що зараз літній період, час відпусток, а в осінньо-зимову пору зазвичай ця цифра значно збільшується. Особливою популярністю серед читачів користується класика, сучасна світова та українська література. Коло наших читачів необмежене: починаючи від студентів і закінчуючи людьми похилого віку. Останнім часом у нас спостерігається тенденція до збільшення поціновувачів літератури.

Ми цікавилися думкою молоді, чому вони надають більшу перевагу — електронній книзі чи друкованій. Близько двох третин з них зізналися, що більше люблять читати традиційну книгу «із запахом старовини». Марія Чаварга, студентка УжНУ висловилася так: «Надаю перевагу друкованим, бо люблю «відчувати» книгу. Але зараз книги коштують дорого, тому інколи все ж доводиться читати в електронному варіанті».

Сперечатися, що потрібніше — електронні чи друковані видання, безглуздо. Адже кожна людина зі своєю професією чи стилем життя сама обирає. Погодьтеся, що програміст не зможе виконувати свою роботу, маючи перед собою книгу, як і важко уявити собі священика, який читає проповідь з планшету. Резюмуємо словами одного з класиків, «текст може існувати в рукописному, електронному, друкованому вигляді, і не нам визначати найкращий агрегатний стан його існування. Але висловлюю сподівання, що паперова книга, зроблена професіоналами з любов’ю до читачів, ніколи не зникне з нашого побуту».

Юлія Маркулич, студентка відділення журналістики УжНУ, газета “Новини Закарпаття”

 

Comments are closed.