Закарпаття відгуляло “Рахівську бриндзю”

У неділю, 8 вересня, Рахівщина зустрічала гостей.

– Історія бринзи – це невід’ємна складова нашого славетного гуцульського регіону. Переконаний, що фестиваль і надалі буде розширюватися, вийде на міжнародний рівень. А торгові ряди збільшуватимуться, як і кількість охочих посмакувати справжніх закарпатських смаколиків, – наголосив, відкриваючи фестиваль, очільник краю Олександр Ледида.

Почесними грамотами обласної держадміністрації нагороджені: селищний голова Кобилецької Поляни Богдан Либавка, член полонинської управи с. Верхнє Водяне Михайло Павлюк, вівчарі с. Великих Бичків Василь Сергійчук та Іван Ціпле.

Традиційно, на центральній галявині свята запалили величезну полонинську ватру – споконвічний оберіг для вівчарів та отар.

Свято продовжилося святковим концертом та дегустацією рахівських смаколиків. Цьогорічна реалізація сиру, вурди та бринзи перевищила 8 тонн продукції. Відрадно також, що на фестиваль цього року завітало багато туристів. Тут можна було побачити гостей з Росії та Сходу України, сусідніх – Румунії та Словаччини.

Довідково: З метою стимулювання розвитку тваринництва в т. ч. і вівчарства в області розроблена та діє «Програма розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010 – 2015 рр.» Минулоріч з обласного бюджету на підтримку вівчарства спрямовано 666 тис. грн., що на 73 тис. більше, ніж у 2011 році. Окремо програмою передбачено і відшкодування за виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва об’єктів молоко- та м’ясопереробки, будівництво та реконструкцію молокопереробних об’єктів та придбання обладнання для них.

Прес-центр Закарпатської ОДА

Comments are closed.