Суд призупинив будівництво в Ужгороді скандальної АЗС

В Закарпатському окружному адміністративному суді відбулося судове засідання у справі скандального будівництва АЗС в Ужгороді.
Участь у судовому засіданні взяли представники прокуратури Ужгорода і забудовників, а також 6 делегованих представників від громадськості. Натомість не прийшли представники відповідача – виконавчого комітету Ужгородської міської ради.

У кінцевому підсумку, суд вжив заходів забезпечення позову та наклав заборону здіснювати будівництво до моменту завершення розгляду справи по суті та прийняття відповідного рішення.

Судове засідання у справі призначено на 13.30 18 вересня.

Крім того, як повідомили Закарпаття онлайн мешканці прилеглих будинків, днями обхід квартир здійснювали правоохоронці, які уточнювали, чи справді проводилися в зазначеному питанні громадські слухання, результати яких, судячи з усього, було сфальсифіковано.

Як раніше повідомляло http://zakarpattya.net.ua 6 вересня у відповідь на суспільний резонанс прес-служба прокуратури м.Ужгород повідомила про незаконність даного будівництва та,відкриття провадження по вказаній справі Закарпатським окружним адміністративним судом за позовною заявою прокурора міста Ужгорода.

Однак, як з’ясувало Закарпаття онлайн, позовну заяву прокуратури було оформлено неналежним чином, через що суд залишив позов прокуратури без руху.

У підсумку, прокуратура у визначені судом строки усунула виявлені судом недоліки, після чого суддя відкрив провадження по вказаній справі та призначив час і дату її розгляду на 13 вересня.

Як встановила прокуратура, вказана земельна ділянка відповідно до Земельного кодексу України належить до земель житлової та громадської забудови, а не земель транспорту. При цьому, відповідно до ст. 71 Земельного Кодексу України, землі під АЗС належать до земель транспорту.

Крім того, будівництво АЗС не передбачено Генеральним планом міста Ужгорода. Разом з тим, прокуратурою міста встановлено, що громадські слухання з приводу будівництва об’єкту підвищеної небезпеки – АЗС – належним чином не проведені. Тобто, при вирішенні питання даного будівництва думку громадськості не враховано.

У зв’язку з вищенаведеними порушеннями вимог законодавства, прокуратура Ужгорода, з метою захисту інтересів держави та територіальної громади міста, звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду щодо визнання неправомірними дій службових осіб міської ради стосовно видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки по вул. Шумній 22А та скасування дозволу на проведення будівельних робіт, виданого у листопаді 2012 року.

Одночасно, прокуратура Ужгорода звернулась до суду з проханням заборонити ПАТ «Закарпатнафтопродукт – Мукачево» будувати АЗС стаціонарного типу по вул. Шумній.

Довідка

ПАТ «Закарпатнафтопродукт-Мукачево» було створено в 1995 р. регіональним відділенням фонду державного майна по Закарпатській області та Закарпатською обласною орендної фірмою «Закарпатнафтопродукт» шляхом перетворення її у відкрите акціонерне товариство.

«Закарпатнафтопродукт-Мукачево» є оператором терміналу з перевалки дизельного палива з трубопроводу ДП «ПрикарпатЗахідтранс» (входить в структуру російського ВАТ «АК «Транснафтопродукт») в наземний транспорт в м. Мукачево. В структуру компанії входять нафтобаза і мережу з більш ніж 40 АЗС.

http://zakarpattya.net.ua

Comments are closed.