Українські заробітчани активно повертаються додому з “валізами готівки”

Приплив грошей від українців за кордоном зріс на 54%

Українські заробітчани почали привозити в Україну більше грошей. Згідно зі статистикою Нацбанку лише за перше півріччя цього року українці привезли додому 2,2 млрд доларів.

Якщо раніше кошти українці привозилися додому в сумках та валізах, то тепер все частіше наші співвітчизники використовують банківські перекази.

«Передача грошей через знайомих з рук в руки стає все менш поширеним явищем. Платіжні системи знижували комісії за безготівкові перерахування, роблячи перекази доступнішими, і ними, нарешті, стали активніше користуватися”, – розповів виданню «Вести» голова правління City Commerce Bank Дмитро Грабовецький.

Але причини збільшення надходжень не надто приємні для “закордонних українців”. Їх звільняють із робіт у кризових країнах. Так, Португалія та Італія масово відмовляються від послуг українських спеціалістів – своїх нема куди примкнути.

Проте українців з готовністю збирають гроші та повертаються на Батьківщину. Хто заробив більше – відкриває власні справи. Хто менше – шукає роботу вдома.

“В основному люди їдуть з Італії та Португалії, де найактивніше сьогодні звільняють наших працівників. Криза у них там. І повертаються вони з напрацьованими за роки накопиченнями. Якщо раніше заощадження найчастіше перевозилися з собою готівкою, то після кількох недавніх крадіжок їх стали активніше перераховувати через банки”, – розповів підприємець Михайло з Закарпаття.

Загалом прибутки від українських заробітчан збільшилися на 54%. І це ще не кінець. За наступні півроку експерти пророкують збільшення надходжень ще на 10-15%.

Нагадаємо, що з приватних переказів заробітчан братимуть податок. Ставки складуть 15% та 17% залежно від суми переказу.