На Перечинщині відбувся фестиваль “Словенська Ружа”

У рамках днів словацького закордоння, 15 вересня у селі Тур”я Реметі відбувся фестиваль словацького фольклору та культури під назвою «Словенська Ружа», який вперше проводився спільно з Світовим об’єднанням закордонних словаків та Товариством словаків Закарпаття імені Людовіта Штура.

Цього року даний захід зібрав багато гостей та учасників не тільки зі Словаччини, але й представників 23 країн з чотирьох континентів.

Свято проводилось з метою збереження національних звичаїв, обрядів, традицій, примноження фольклорних надбань народу та зміцнення співдружності українців і закордонних словаків.

На святкуванні були представлені народні фольклорні колективи, які презентували особливість своєї держави, регіону чи області своїми виступами. Для глядачів свята виступили кращі художні танцювальні і фольклорні колективи, зокрема, «Мигальовські нєвести і бетяри», «Лучани», «Закарпатський хор», «Юність Закарпаття», «Турянська долина», «Бетяри», «Наша файта» та ін. Також представила свою творчість і Перечинщина, яка вражала різноманітністю виступів. Варто підкреслити, що кожен ансамбль мав народний костюм, який характеризував певний регіон і країну.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Анатолій Перцев, який зазначив, що Перечинщина – чудовий мальовничий куточок Закарпаття і багатонаціональний край, який об’єднує людей різних національностей і всі жителі у мирі, дружбі і злагоді спільно реалізують свої права і таланти. «Наш район є територією, де компактно проживає словацька громада і, з боку районної влади ми і надалі приділятимемо увагу міжнародному співробітництву у різних, вже напрацьованих галузях та напрямках, плідно співпрацювати між країнами, примножуючи звичаї і надбання обох народів, а проведення у нас подібних фестивалів стане доброю традицією. Село Тур»я Ремета – це не лише столиця «жаб»ячих лапок і всесвітньо відомого листоноші Федора Фекети, а це – центр національного взаємного порозуміння і злагоди між народами-побратимами, підтримання словацької культури і, доказом цьому є сьогоднішній захід» – запевнив керівник району.

На фестивалі можна було побачити виставку творів народних майстрів, вироби і роботи місцевих жителів, зокрема, вишивані рушники, глиняні вироби, та вироби з дерева, бісеру, картини Василя Козуба з Тур”я Ремети, картини художника Олександра Торбича та взяти участь у масових гуляннях і розвагах. Тут панував піднесений і святковий настрій. На завершення свята ведуча, до речі – зі Словаччини, запросила усіх присутніх і учасників фольклорного фестивалю на зустріч наступного року на традиційне свято, яке відбудеться в селі Середноьму.

Прес-служба Перечинського району