Ромів збираються інтегрувати в українське суспільство

[Total: 0    Average: 0/5]

Влада затвердила проект інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Державна міграційна служба за 2014-2015 роки повинна буде почати облік циган, які отримали документи.

Кабінет Міністрів затвердив план заходів щодо реалізації стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну №701 від 11 вересня.

План передбачає забезпечення соціального захисту та зайнятості циган, їхнього правового захисту, підвищення освітнього рівня, охорони здоров’я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних та інформаційних потреб циган.

Зокрема, передбачено проведення інформаційно-просвітницької роботи, направленої на протидію упередженому ставленню до циган і підвищення рівня обізнаності циган про права людини.

Також планом передбачено забезпечення циган документами, що засвідчують особу і підтверджують громадянство.

Державній міграційній служби доручено у 2014-2015 роках почати облік циган, які отримали документи.

Окрім того, у місцях компактного проживання циган передбачено проведення правоохоронними органами та соціальними службами профілактичної роботи, направленої на запобігання безпритульності дітей, недопущення їхнього втягування у злочинну та протиправну діяльність, запобігання насильству у сім’ї, наркоманії, тютюнопаління та алкоголізму.

Раніше повідомлялося про те, Кабмін запропонував Януковичу подбати про циган. Реалізація даної стратегії обумовлена виконанням Україною рекомендацій для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Згідно з всеукраїнським переписом населення 2001 року, 47,6 тис. осіб визнали свою належність до циган.

Зокрема, в Україні найбільш компактно проживають цигани у Закарпатській (14 тис. осіб), Донецькій (4,1 тис. осіб), Дніпропетровській (4 тис. осіб), Одеській (4 тис. осіб), Харківській (2,3 тис. осіб) і Луганській (2,2 тис. осіб) областях.

dt.ua

Comments are closed.