Постанови “регіоналів” про відзначення річниць закарпатських міст вже на момент внесення не передбачали фінансування з держбюджету

Святкування з нагоди 1120-ої річниці Ужгорода апріорі не могли бути профінансовані державою: пропозиції з відзначення «місцевих» визначних дат на центральному рівні повинні розглядатись до ухвалення бюджету України на наступний рік, розповів під час спілкування з журналістами в Ужгороді голова Верховної Ради Володимир Рибак.
Виходячи з цього, постанова нардепа-“регіонала” Василя Ковача про відзначення річниці заснування Ужгорода, може розцінюватись ніяк інакше, окрім як чергова спроба піару. Так само безрезультатно у фінансовому плані, ймовірно, завершиться і піар нардепів-регіоналів Іштвана Гайдоша, Івана Бушка, Михайла Ланя та Олександра Стояна, які, за прикладом В. Ковача пропонували парламенту погодити святкування на національному рівні днів Берегова й Сваляви.

«У новому парламенті, який працює уже майже рік, депутати вже подали багато постанов, щоб увіковічити якісь ювілеї. Ювілеї бувають різні – ті, які потрібно відзначати на центральному рівні, але і такі, які треба відзначати на місцях. Тому, я зараз готую розпорядження, яке буде узгоджено з усіма фракціями, повинен бути в цьому питанні порядок», – розповів Володимир Рибак.

Але, в будь-якому разі, рішення про відзначення тих чи інших визначних дат може прийматись тільки до моменту прийняття бюджету країни, де фінансування на святкування, ймовірно, прописуватиметься окремою статтею видатків, погодився зі спікером голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида.

За його словами, «Коли такі рішення приймаються після прийняття бюджету, реального фінансування не може бути, для того треба збирати верховну раду, бюджетний комітет додатково». І додав, що пропозиції щодо відзначення той чи іншої визначної дати повинні вноситись на розгляд бюджетного комітету до прийняття основного фінансового документу країни.

http://zakarpattya.net.ua

Comments are closed.