УжНУ летить до Америки за досвідом

Міжнародна співпраця в УжНУ відбувається завдяки багатьом програмам й освітнім проектам. Однією з них є «Відкритий світ» (Open World), учасниками якої від України стало понад 200 науковців.

Цього року до американського штату Орегон поїде 35 осіб, серед яких троє представників УжНУ.

Протягом 10 днів викладачі дізнаватимуться про особливості освітньої системи США, побувають у навчальних закладах різного типу, ділитимуться досвідом і набуватимуть нового під час насиченої програми, а також ознайомляться з місцевими традиціями.

Цього року з УжНУ до Америки поїдуть начальник відділу інформаційних технологій у навчанні Олександр Дубів, доцент кафедри філософії Василь Левкулич, викладач кафедри теорії та історії держави і права Терезія Попович.

Програма «Відкритий світ» заснована Конгресом США 1999 року з ініціативи відомих учених Дмитра Лихачова та Джеймса Біллінгтона. Україна також є її партнером з грудня 2003 року.

«Головна мета – обмін досвідом. Як правило, з нашого боку – це молоді люди, які, незважаючи на вік, уже чогось досягли. Вони мешкатимуть в американських родинах, зможуть ознайомитися з життям країни, а також розповісти американцям про нашу систему освіти», – каже учасник програми «Відкритий світ – 2011», доцент кафедри фінансів і банківської справи УжНУ Володимир Даньків.

В Америці учасників програми приймає UCC коледж, що в місті Розбурзі (штат Орегон). «Орегон – це гористий штат на північному заході США, один із так званих Тихоокеанських. Ділові стосунки наковці УжНУ підтримують з цим коледжем вже досить давно. А в минулі роки до Ужгорода приїжджали викладачі, студенти й віце-ректор UCC коледжу. Сьогодні ми обговорюємо дальшу співпрацю, зокрема залучення до проекту наших і їхніх студентів», – продовжує Володимир Даньків.

Напередодні від’їзду викладачі, які вже побували в США за цією програмою, розповідали про власні поїздки до Америки своїм колегам. Зокрема, Сібілла Булеца, заступник декана юридичного факультету УжНУ, учасниця програми 2011 року, переконана, що «Відкритий світ» дає чималий досвід, який із користю можна застосувати в Україні: «По-перше, це ознайомлення з культурою іншої країни. Можливість порівняти системи освіти. Нам показують і середню школу, і коледж, й університет. В Америці чітко розмежовують різницю між цими навчальними закладами. Також ми відвідували освітні заклади, у яких займаються розвитком дошкільнят. Незвично було побачити систему резервації в США. За два тижні можна одержати дуже багато інформації, графік вкрай напружений».

Загалом від УжНУ за час співпраці з американськими колегами до Орегону на навчання з’їздило чимало викладачів. Нині співпраця триває, а цьогорічним учасникам програми «Відкритий світ» бажаємо щасливої дороги й успішного здобуття нових знань!

Наталія Каралкіна, mediacenter.uz.ua