Російський експерт розповів, як погіршення відносин з Росією через ЄС позначиться на економіці України

Після підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС двосторонні торгово-економічні відносини з Росією загостряться, але вони не будуть для країни такими критичними, як раніше про це говорив радник президента РФ з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв.

Таку думку висловив керівник Центру українських досліджень інституту Європи Російської академії наук Віктор Мироненко.

“Відбудеться загострення торгово-економічних відносин з Росією, але воно не буде мати таких масштабів і наслідків, як про це говорить Сергій Глазьєв”, – сказав експерт.

За його словами, Росія не зможе обвалити українську економіку. Він дотримується думки, що навіть денонсація Росією договору про вільну торгівлю з Україною не буде критичним моментом для української економіки. Як стверджують деякі експерти, це може призвести до падіння на 5-6% нинішнього експорту України, додав він.

У той же час експерт повідомив: “Початкові труднощі (для України після підписання угоди про асоціацію – ред.) будуть великими, але запас міцності, який має Україна за рахунок розвиненого дрібнотоварного виробництва і життєвого укладу, що спочиває на ньому, дуже великий. Він більший, ніж запас міцності Росії у випадку різких коливань світових цін на енергоносії”.

Мироненко також вважає, що в результаті підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом у ЄС з’явиться додатковий простір розвитку, в України – потужний стимул до модернізації, а у Росії – привід для роздумів про майбутнє, осмислення своєї нової геополітичної ролі.

Нагадаємо, Україна і ЄС планують на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада підписати Угоду про асоціацію та всеосяжну зону вільної торгівлі. У той же час в РФ заявляють, що підписання такої угоди призведе до зміни торговельних відносин України та країн Митного союзу.

Варто зазначити,що 28 жовтня на 8-му засіданні Російсько-українського підкомітету з міжнародного співробітництва глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що в разі підписання Києвом Угоди про асоціацію з Євросоюзом розриву торгових відносин України з Росією не буде, але додаткові пільги навряд чи можуть застосовуватися.

Також акцентуємо увагу, що ще у вересні поточного року радник президента Росії Глазьєв заявив, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС означає дефолт для України, запобігання якому вимагатиме від Європейського Союзу не менше $35 млрд.

korrespondent.net