Берегівську районну друкарню закривають

[Total: 0    Average: 0/5]

Працівники та ветерани з сумом відсвяткували 68 років рідного підприємства.

24 грудня, вже за доброю традицією, представники Берегівського благодійного фонду імені Бейли Югаса завітали до районної друкарні, аби привітати працівників та старожилів друкарської справи з новорічними та різдвяними святами.

Бейла Югас – перший директор друкарні, де понад півстоліття «давали життя» місцевим виданням: газетам, журналам, книгам. Пам’ять про першого директора цього підприємства живе. У 2007 році його сини Іштван та Бейло, які нині мешкають у Будапешті, встановили на будівлі друкарні меморіальну таблицю. А також вирішили заснувати благодійний фонд, названий на честь батька,аби допомагати незахищеним верствам населення міста. Вже котрий рік поспіль представники організації вручають подарунки (продуктові набори) на Різдво.

Єдине, що цього разу свято зіпсувала звістка про те, що Берегівська районна друкарня припиняє свою роботу. До речі, 15 грудня 2013 року святкували 68-річчя рідного підприємства. Однак нинішні власники (ПП Якимець) вирішили, що друкарня у нинішніх умовах є збитковою, відповідно вирішили її розформувати. «Дуже шкода буде розлучатися з рідними стінами, – розповідає Федір Магочі, друкар-офсетник. – Адже ми друкували колись більшість місцевих видань, необхідні бланки, навіть книжки. Прикро, що наша професія поступово уходить у минуле…»

Утім засновники фонду Бейли Югаса – син Іштван та Бейла, онук Іштван сподіваються, що друкарню в Берегові все-таки вдасться врятувати. Можливо навіть у іншому приміщенні. Наприклад, створити діючий музей. Зокрема подібні є у багатьох країнах Європи. А найголовнішим експонатом там мав би стати австрійський друкарський станок «Альберт», котрому вже понад сто років. Але при нагоді його знову можна запустити у дію.

А поки що місцева преса («Вісник Берегівщини», «Берегово» та інші) змушена друкуватися у Виноградові та Ужгороді.

Олександр Ворошилов 

http://www.mukachevo.net

Comments are closed.