Десять отоофтальмоскопів подарували ужгородським сімейним лікарям благодійники фонду «Сім’я»

Зручне, компактне устаткування дозволить медикам більш точно і ефективно діагностувати низку порушень здоров’я пацієнтів: як дітей, так і дорослих.

За словами доцента кафедри терапії та сімейної медицини Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ Павла Колесника, навчитися працювати з отоофтальмоскопами та вдосконалити свої професійні знання лікарі-сімейники зможуть у тренінговому центрі, який працює у складі Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки та на базі клінічої амбулаторії на вул. Капушанській, 161, де відкрито науково-дослідну лабораторію сімейної медицини.

Вже з початку січня в Ужгороді запрацює центр первинної медико-санітарної допомоги, який об»єднає всі амбулаторії міста.

 

 

 

 

 

Як зауважила Тетяна Козак – головний лікар центру ПМСД, головне завдання медиків — здорове населення: «Ми спробуємо змінити філософію сімейного лікаря. Це має бути людина, яка добре знає своїх пацієнтів, адже спостерігає їх з дитинства і аж до похилого віку, знає всіх членів родини, їхній спосіб життя, чим хворіли раніше, до чого схильні. Таким чином, сімейний лікар може спрогнозувати потенційні загрози для здоров’я, імовірні недуги й підказати, як їх уникнути».

«В інших містах сімейні лікарі діляться на терапевтів і педіатрів, – розповідає Тетяна Козак. – Ми ж намагатимемося зруйнувати стереотипи і виховати нове покоління терапевтів-педіатрів, які в разі необхідності могли б підміняти один одного».

 

 

 

 

 

Метою таких структурних змін є максимальне наближення медичної допомоги до населення. Лікарі переконані, що завдяки створенню первинних медико-санітарних центрів вдасться уникнути довгих черг у лікарнях і підвищити якість обслуговування.

Зручний доступ до послуг сімейного лікаря буде забезпечено в усіх куточках Ужгорода: «У місті вже створено дев’ять амбулаторій: дві амбулаторії на вулиці Грибоєдова, 2; по одній – на вул. Другетів, 79, вул. Сечені, 50, вул. Челюскінців, 10, вул. Боженка, 2, вул. Паризької Комуни, 2, вул. Гранітній, 2 і на вул. Капушанській, 101/1 – деякі приєдналися до вже наявних медичних закладів, а деякі створювалися з нуля», – зауважила Тетяна Козак.

https://zakarpatpost.net