Святковий феєрверк є серйозним випробуванням для тварин

[Total: 0    Average: 0/5]

Не все те, що нас веселить і зачаровує, є безпечним та цікавим для наших вихованців. Часто будь-яке святкування закінчується плачевно для наляканих чотирилапих, котрі тікають світ за очі від голосних салютів і петард.

Щороку під час зимових свят із гучними феєрверками губляться сотні собак, втікають десятки котів, і знайти їх буває дуже нелегко, а іноді й неможливо. Часто тварини ховаються у бурю, окремі бояться навіть спалаху фотоапарата, а тут така кавалькада… І переважно винними у втраті своїх вихованців є самі господарі, котрі беруть їх з собою у натовп, не зачиняють ворота чи самих тварин у безпечних приміщеннях. Налякані чотирилапі ще довго блукають вулицями, і якщо в нормальних умовах вони ще в змозі знайти дорогу додому, то від вибухів, котрі лунають знову і знову, тварини перебувають у шоковому стані і намагаються втекти подалі від епіцентру небезпечних для них подій.

«Щороку під час свят ми отримуємо десятки повідомлень як про загублених, так і про знайдених котів та собак, – розповідає голова ГО «БАРБОС» Ірина Азізян. – Коли на тварині немає ніяких знаків ідентифікації, буває дуже складно повернути її додому. Тому хочу звернутися до усіх власників тварин, передовсім собак, котрі звикли гуляти надворі: обов’язково почепіть своєму вихованцю чи то бирку, чи ошийник із номером телефону. А найкраще – не виводьте їх у новорічну ніч гуляти без повідка та далеко від дому. І взагалі, намагайтеся не зловживати салютами та петардами, адже шкоди від цього буває більше, аніж веселощів».

Лякаються спалахів та вибухів не лише домашні тварини. Часто від феєрверків потерпають птахи у містах та дикі тварини у лісі. «Переважно люди, котрі хочуть відгуляти Новий рік на природі, не задумуються над тим, що святковий феєрверк – явище нетипове для мешканців лісу. Звісно, що воно шокує і змушує тікати звірят. Тих, котрі перебувають у зимовій сплячці, салюти навряд чи розбудять, а ось таких тварин, як олені наприклад, зможуть добре налякати та збити з пантелику, – розповідає біолог та волонтер ГО «ЕКОТОН» Мирослав Маркович. – Більшість лісових мешканців мають свої протоптані доріжки, з котрих вибухи та спалахи їх збивають. Також недалеко і до пожежі, особливо у хвойному лісі.

Та й у містах живе немало представників дикої фауни. Наприклад, сови біля обласної лікарні в Ужгороді теж щороку страждають від феєрверків, адже вони проживають майже у центрі міста, де й так світла вночі багато. Тому використовувати салюти слід завжди обережно і обдумано – треба зважати не лише на власні веселощі, а й на життя братів наших менших».

Отже, шановні читачі, бажаємо Вам веселих різдвяних свят, але й просимо не забувати про безпеку своїх вихованців та диких звірят.

Вероніка Брудка

http://zelene.net

Comments are closed.