Патріарх Філарет: Влада має бити, а народ – прощати

Влада повинна карати, а церква і прості люди, які стоять на Майдані – прощати.

Про це в інтерв’ю 5 каналу заявив патріарх Київський та всєї Русі-України Філарет. За його словами, причина, чому стоїть Майдан – “народ прагне справедливості”.

“Очікували, що буде підписання (угоди з ЄС), а її не відбулося. Студенти піднялися на спротив, а їх побили. І народ це обурило”, – пояснив Філарет.

Також патріарх додав: “Справедливість вимагає покарання, а християнство – прощення”.

“Тому одним треба карати, а іншим – прощати. Кому карати? Тому, кому бог дав меч. А бог дав меч владі. Тому влада повинна карати, а церква – прощати. А прості люди, які стоять на Майдані – вони християни? Значить, вони повинні прощати”, – додав Філарет.

При цьому він зазначив: “Коли б’ють – то не божа воля”.

“Але влада має виконувати свої обов’язки – захищати добро і карати зло. Коли ж вона добро карає, а зло захищає – то така влада не виконує свої обов’язки”, – підкреслив патріарх.

Також він зазначив, що церква “має бути поза політикою”.

“Але вона має бути з народом. І коли народ б’ють, вона повинна народ рятувати, давати їм притулок. Невипадково Михайлівський монастир прийняв тих, кого по-звірячому побили”, – зауважив Філарет.

Коментуючи заяву партіарха Кирила про те, що Майдани – це загроза для духовної єдності українців та росіян, Філарет зазначив: “Це неправда”.

“Якщо взяти ідею, яку Кирило відстоює – Руській мір – то це не єдність, а імперія, запакована в красиву упаковку “Руській мір”. В дійсності ж мова йде про створення нової імперії. І Митний союз – це початок”, – зазначив Філарет.

За його словами, “правда в тому, щоб сповідувати єдину православну віру, і кожен народ буде мати свою незалежну церкву, як того вимагають церковні канони”.

http://www.pravda.com.ua