Як втекти з України

[Total: 0    Average: 0/5]

Українці масово готують способи оперативно виїхати за кордон, якщо ситуація в країні стане критичною

Фірми-посередниці, які допомагають оформлювати візи, підвищили ціни на свої послуги в кілька разів. Поки на майданах столиці та інших міст – гаряче, люди готують шляхи відступу. Попит на послуги фірм, які допомагають отримати Шенгенські візи, в останні кілька днів відчутно зріс і турфіми квапляться заробити на паніці. 

Власник турфірми Максим Циркель розповів, що звичайна ціна на Шенгенську візу на рік коштує 250-450 євро, тепер її ціна зросла до 800-1000 євро. Чоловік називає таку ціну абсолютно штучною. Фахівець радить користуватися послугами лише фірм із надійною репутацією. Адже часто людям видають фальшиві візи, які важко самому відрізнити від справжніх. В жодному разі не можна доручати свої документи фірмі, потрібно тільки особисто відвідувати консульські установи. Психолог Юрій Калашников каже, що бажання людей виїхати туди, де краще – цілком природне і відповідає духу часу. Більшість опитаних ТСН людей запевняють: хай що станеться, але вони залишаться в Україні. Декого обурює запитання про можливу імміграцію і лише деякі опитані зізнаються, що думки про виїзд із Батьківщини в них уже були. Умовою для рішучого кроку люди називають погіршення економічних та політичних умов. 

Громадян України від країн Євросоюзу, крім відстані, часу і деякої кількості грошей, відділяє ще і віза – шенгенська. Отримати її не так вже й складно, як може здатися на перший погляд. Головне, щоб у вас були підстави для відвідування якої-небудь з європейських країн. Але перш ніж натхненно хапати паспорт і бігти до найближчого європейського консульства, обов’язково визначтеся з низкою параметрів, які не тільки допоможуть вам в оформленні заповітної шенгенської візи, але і мінімізують можливість невдачі.

Крок 1. Вибір країни

Зараз до країн Шенгенського договору належать: Австрія, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія (без Гренландії і Фарерських островів), Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія.

Автоматично входять до шенгенської зони Андорра, Монако і Сан-Маріно, які не підписували цієї угоди. Болгарія, Румунія і Кіпр на сьогоднішній день не повністю застосовують шенгенське законодавство. Туди можна в’їхати з шенгенськими візами, проте паспортний і митний контроль на національних кордонах діє. У Західній Європі в шенгенській угоді не беруть участь Великобританія і Ірландія.

Крок 2. Визначення мети поїздки

Після того, як ви визначилися з країною, вам необхідно сформувати мету поїздки: туризм, бізнес, шопінг або зустріч з родичами і друзями. Це допоможе визначити, який тип візи вам треба відкрити.

Крок 3. Встановлення кількості днів перебування в країні

Необхідно встановити, скільки днів ви збираєтеся перебувати в шенгенській зоні і як часто ви будете подорожувати по її території. Це схилить вас до вибору тієї чи іншої категорії візи. Візи поділяються на 4 категорії: A, B, C, D.

Віза типу А – аеропортова транзитна віза. Видається тим туристам, які здійснюють переліт через країну шенгенської зони.

Віза типу В – транзитна віза. Видається тим мандрівникам, які подорожують наземним транспортом. Така віза видається на термін від одного до п’яти днів.

Віза типу С – короткострокова віза. З нею турист у шенгенськоій зоні може перебувати не більше 90 днів. Така віза поділяється на чотири підкатегорії:

С1 – з нею дозволено перебувати в шенгенській зоні не більше 30 днів.

С2 – не більше 90 днів (діє 6 місяців).

С3 – не більш як 90 днів (діє 1 рік).

С4 – не більше 90 днів (діє від року до п’яти).

Віза типу D – національна і довгострокова. Видається туристам, які мають намір перебувати в країні більше 3 місяців.

Крім того, кожна з перерахованих віз поділяється на: одноразові-дворазові шенгенські візи; багаторазові візи (мультивізи).

Крок 4. Збір документів

Для кожного консульства свій пакет документів, тому обов’язково уточнюйте інформацію в посольстві тієї країни, візу якої ви хочете відкрити. Ось мінімальний пакет документів, які зазвичай потрібні для отримання візи:

Анкета, заповнена та підписана заявником.

Закордонний паспорт, дійсний протягом мінімум трьох місяців після передбачуваної дати останнього виїзду з шенгенської зони, має дві чисті сторінки і виданий протягом останніх десяти років.

Копія внутрішнього паспорта (видається з 14 років): сторінки з біографічними даними заявника, з відмітками про видане закордонному паспорті, сімейний стан та реєстрації в Україні.

2 фотографії. Розмір 3,5х4,5 см, не більше півроку, світлий, але не білий фон.

Бронь готелю/запрошення/підтвердження спонсорства від особи, яка запрошує. За відсутності – відповідний письмовий опис запланованої подорожі.

Бронь квитків або будь-яке інше підтвердження маршрута.

Довідка з роботи з інформацією про зарплату. Якщо ви не працюєте, то ви повинні надати інше підтвердження наявності фінансових засобів і наміри повернутися на батьківщину: виписка з банківського рахунку/кредитної картки мінімум за три попередні місяці, підтвердження наявності нерухомості, спонсорський лист.

Ксерокопія сторінок старого паспорта з раніше отриманими шенгенськими візами.

Медична страховка на весь період передбачуваної поїздки, дійсна у всіх країнах Шенгену і покриває будь-які витрати, які можуть виникнути у зв’язку з поверненням на батьківщину за медичними показаннями, необхідністю надання термінової медичної допомоги. Мінімальна страхова сума – 30 000 євро.

Крок 5. Запис на прийом до посольства

Подбайте про цю процедуру заздалегідь, особливо коли ви подаєте документи під час свят, шкільних канікул і у високий сезон. Документи приймаються не раніше, ніж за 90 днів до початку поїздки. Якщо ваші плани затверджені, то не варто з цим зволікати. Термін виготовлення візи в різних посольствах відрізняється. Як правило, це займає один-два тижні. Найбільш доброзичливими щодо видачі віз є посольства Польщі, Болгарії, Угорщини, Литви, Словаччини. Але навіть у цих посольствах буває невеликий відсоток відмов. Ось деякі причини: недостатня платоспроможність або відсутність документів, що доводять її; відсутність документів, які доводять, що у вас є зв’язки на батьківщині і ви не збираєтеся емігрувати в одну з країн шенгенської угоди; порушення умов перебування у країні шенгенської угоди під час минулого візиту; невідповідність записаної в анкеті мети поїздки з поданими вами документами.

Самостійне відкриття шенгенської візи тільки на перший погляд може здатися складним і обтяжливим заняттям. Насправді всі довідки можна підготувати протягом декількох днів, приклади заповнення анкет є в Інтернеті, а при виникненні питань всю інформацію можна уточнити на офіційному сайті посольства або телефоном. Все досить просто, якщо поставитися до збору документів серйозно, повідомляє tsn.ua.

Анастасія ФОМЧИНА, газета “НЕДІЛЯ”

Comments are closed.