У лютому на споживчому ринку Закарпаття ціни на продукти зросли на 0,8%

Індекс споживчих цін (інфляції) по Закарпатській області у лютому 2014 р. порівняно з січнем склав 100,3%, за січень-лютий п.р. по відношенню до грудня 2013 р. – 100,2%, по країні відповідно – 100,6% та 100,8%.

На споживчому ринку області у лютому 2014 р. ціни на продукти харчування зросли на 0,8%. Найбільше подорожчали фрукти, овочі та цукор. Поряд з тим, підвищення цін зафіксовано на алкогольні напої та тютюнові вироби на 1,4%, яке головним чином зумовлено зростанням цін на тютюнові вироби на 2,7%.

Одяг і взуття подешевшали на 4,2%, в т.ч. одяг – на 3,2%, взуття – на 6,0%.

У лютому п.р. порівняно з січнем послуги закладів охорони здоров’я подорожчали на 0,2% внаслідок зростання цін на фармацевтичну продукцію на 0,4%.

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла в цілому стали дорожчі на 0,7% за рахунок зростання цін на побутову техніку на 1,6%.

На аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації ціни зросли на 2,5%.

Індекс споживчих цін на транспорт за зазначений період склав 103,0%. Визначальним фактором формування зазначеного показника виступають ціни на нафтопродукти та транспортні засоби. Так, у лютому транспортні засоби подорожчали на 9,8%, паливо та мастила – на 4,6%. Крім того, тарифи на транспортні послуги зросли на 0,2%, за рахунок зростання вартості проїзду у поїздах міжміського сполучення у межах України.

Е.Йордан, начальник відділу статистики цін Головного управління статистики

 

Comments are closed.