НПП “СИНЕВИР” чекає на гостей

[Total: 0    Average: 0/5]

000Науково-навчальний центр «Синевир» Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Після зимової перерви знову готовий приймати студентів для проходження навчально-польової практики. Центр розташований в наймальовничішому куточку Карпат – селі Колочава, на території Національного природного парку «Синевир». Проходити практику та оздоровитися сюди приїжджають вже кілька років поспіль студенти НПУ ім. М.П. Драгоманова.

Надзвичайно багата флора та фауна краю, що є територією національного парку, багата історична спадщина, туристичний потенціал є невичерпним джерелом інформації для студентів різних спеціальностей – біологів, географів, екологів, менеджерів по туризму та інших. Науково-навчальний центр «Синевир» може прийняти і зручно розмістити біля 50 осіб. У будівлі є всі зручності – туалети, душові кабінки, умивальники, їдальня.

Охочі можуть купатися у чані з мінеральною водою чи прогулятися до мінерального джерела «Колочава». Як розповів директор НЦЦ «Синевир» Анатолій Дербак, за минулий зимовий період працівники науково-навчального центру провели роботи по благоустрою території, налагодили круглорічне водопостачання та побудували новий житловий корпус, де зможуть комфортно проживати додатково ще 32 осіб.

«Біля річки ми встановили дерев’яні лавочки та столики, де можна почитати книжку чи провести навчальні заняття із групою, – розповідає Анатолій Дербак. – Вирішується питання із проведенням Інтернету для студентів, облаштуванням візит-центру. Розвивається у нас й підсобне господарство. На території центру вже є шість овець, бджолині вулики, невеличке форелеве господарство, висаджений фруктовий сад». Проходячи практику у Колочаві, студенти київського вишу зможуть ходити по облаштованих екологічних стежках, проводити науково-дослідну роботу, їх залучатимуть для прокладення нових туристичних маршрутів, стежок.

Окремим пунктом проходження практики студентів стане робота із учнями середніх шкіл, що розташовані у межах НПП «Синевир», налагоджується також співпраця із Ужгородським національним університетом. Влітку планується приїзд студентів Інституту мистецтв, які малюватимуть краєвиди регіону. У вільний від навчання час, для студентів та викладачів проводяться екскурсії по історико – архітектурним пам’яткам краю, на одне з семи чудес України озеро Синевир, єдиного в Україні Центру реабілітації бурих ведмедів, у Музей лісу і сплаву НПП «Синевир», на різні природні об’єкти, організовуються походи в гори. Будь-яку точку Закарпаття студенти відвідують завдяки наявному службовому автобусові, який теж зимою капітально відремонтували. «Роботи у нас ще непочатий край,- ділиться планами Анатолій Дербак .

– Плануємо побудувати гідрометеопост, де проводитимуться спільні дослідження та спостереження за погодою із науковцями НПП «Синевир».

Цим займається директор Інституту природничо-географічної освіти та екології НПУ ім. М.П.Драгоманова Віталій Покась. Велика подяка за побудову та розширення НЦЦ «Синевир» ректору університету Віктору Андрущенку, першому проректору з організації навчально – виховної роботи і економіки Олегу Падалці, голові профкому Івану Горбачуку та директору НПП «Синевир» Миколі Дербаку.

Всі вони разом створили чудові умови для проходження практики, навчання та відпочинку студентів і викладачів університету». Розширення та розбудова центру надасть поштовх розвитку соціально-економічному розвитку регіону і допоможе вирішити бодай частково проблему безробіття у Колочаві. На сьогодні у центрі вже працевлаштовано 9 осіб і штат планується й надалі поповнювати.

НПП “Синевир”

Comments are closed.