Прокуратура Закарпаття покривала махінації у Великобичківському ЛМГ на понад 10 мільйонів

З депутатським зверненням до генерального прокурора Олега Махніцького розібратися з такими підозрілими діями його підлеглих звернувся народний депутат Василь Петьовка.

 

Прокуратура Закарпаття покривала махінації у Великобичківському ЛМГ на понад 10 мільйонів
“Під час особистого прийому громадян до мене звернулося керівництво ДП «Великобичківське ЛМГ», розташованого на території мого виборчого округу, з проханням надати допомогу щодо вжиття заходів до відшкодування шкоди, завданої підприємству службовими особами та притягнути винних до передбаченої законодавством відповідальності. Мені було надано документи, в яких зафіксовано незаконність дій службових осіб державного підприємства і факти завдання ними значної матеріальної шкоди цьому підприємству.

Так, упродовж 2013 року різними контролюючими органами було проведено низку перевірок фінансово-господарської діяльності підприємства, в ході яких виявлено цілу низку грубих порушень і зловживань з боку окремих службових осіб цього підприємства.

Перевірки проводились комісіями Державного агентства лісових ресурсів України, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та комісією, створеною за рішенням керівництва ДП «Великобичківське лісомисливське господарство”, – йдеться у зверненні.

В ході вищезазначених перевірок були виявлені численні порушення проведення лісозаготівельних робіт та у фінансовій діяльності підприємства на загальну суму 9 286 698,61 гривень, і такі результати перевірок по виявлених порушеннях були складені відповідні акти. Крім того, на підставі наказів керівника ДП «Великобичківське ЛМГ» було проведено ряд ревізій лісових обходів, результати яких також були відповідно задокументовані.

У зверненні зазначається, що на підставі усіх цих перевірок виконуючий обов’язки керівника ДП «Великобичківське ЛМГ» Юрій Сойма, який очолив лісовомисливське господарство 2 квітня 2013 року, неодноразово звертався до правоохоронних органів з вимогою покарати винних осіб у завданні шкоди державному підприємству. Це підтверджується копіями його заяв, поданих до Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області, в яких він просив за фактами вчинених правопорушень і завдання шкоди державному підприємству розпочати досудове розслідування і притягнути винних до відповідальності, але щоразу отримував тільки формальні відповіді із зазначенням того, що за вказаними у Актах перевірок фактами проводиться досудове розслідування.

Проте, згодом, зазначається у зверненні народного депутата, із невідомих причин, Прокуратурою Закарпатської області було ініційовано проведення повторних позапланових перевірок ДП «Великобичківське ЛМГ» Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області по фактах порушень у лісництвах ДП «Великобичківське лісомисливське господарство», зафіксованих у вищезазначених Актах перевірок. За результатами цих перевірок було складено п’ять нових актів, в яких суми завданих ДП «Великобичківське лісомисливське господарство» збитків були значно занижені. Більше того, цими додатковими перевірками було навмисно приховано масштабність зловживань службових осіб, щодо яких подавались заяви керівництвом підприємства до правоохоронних органів про злочин.

За результатами розслідувань фактів правопорушень, зазначених у актах прокуратури, відомство надіслало до суду два обвинувальних акти: вони стосувались майстрів лісу Кобилецько-Полянського лісництва ДП «Великобичківське лісомисливське господарство» Куцина В.В. та Глодяна С.С. В обвинувальних актах зазначена сума завданих збитків в розмірі 146474,01 (сто сорок шість тисяч чотириста сімдесят чотири) гривні 01 коп. та 170611,01 (сто сімдесят тисяч шістсот одинадцять) гривень 01 коп. відповідно.

У зверненні наголошується, що при складанні вищевказаних обвинувальних актів Прокуратурою Закарпатської області взято до уваги тільки висновки зазначених актів позапланових перевірок, проведених Державною екологічною інспекцією, за дорученням органів прокуратури області, в яких реальні збитки значно занижені, а результати попередніх перевірок лісопорушень, що проводились Державним Агенством лісових ресурсів України, Закарпатським обласним управлінням лісового та мисливського господарства і комісією ДП «Великобичківське лісомисливське господарство», – не враховувались і не дістали належної правової оцінки.

На підставі поданих Прокуратурою Закарпаття обвинувальних актів Рахівським районним судом Закарпатської області винесено два обвинувальні вироки щодо службових осіб Кобилецько-Полянського лісництва. Відтак, зазначені службові особи мали понести крім кримінальної і повну матеріальну відповідальність згідно з укладеними з ними договорами про повну матеріальну відповідальність. Проте, Прокуратурою Закарпатської області цивільний позов у кримінальних справах про стягнення навіть тих занижених збитків заявлено не було.

З огляду на вимоги зазначеної норми закону постає питання: чому органи прокуратури не вважали за доцільне захистити інтереси держави в особі ДП «Великобичківське лісомисливське господарство» і не вимагали відшкодування винними особами збитків, завданих державному підприємству?
“З огляду на вищезазначені обставини вважаю, що в діях працівників органів прокуратури вбачаються порушення чинного законодавства України, оскільки ними не проведено повного і всебічного розслідування фактів правопорушень зафіксованих у Актах перевірок від 20.04.2013 року, від 25.04.2013 року, від 07.06.2013 року, від 29.05.2013 року, від 04.07.2013 року, як цього вимагає ст.2 КПК України та не забезпечено стягнення завданих державному підприємству збитків”, – наголошує народний депутат у зверненні.

Василь Петьовка також звертає увагу генерального прокурора на те, що до цього часу винна особа, яка завдала великої шкоди Щербилівському лісництву ДП «Великобичківсье ЛМГ», не притягнена до жодної юридичої відповідальності, і відповідно Щербилівському лісництву ДП «Великобичківсье ЛМГ» не відшкодовані збитки, завдані внаслідок допущених ним правопорушень. Хоча, 20 червня 2013 року в.о. директора ДП «Великобичківське ЛМГ» Юрієм Соймою було подано заяву до Рахівського РВ УМВС України в Закарпатській області, в якій зазначалось, що саме лісничий Щербилівського лісництва ДП «Великобичківське ЛМГ» Юрій Варга своїми діями наніс збитків підприємству в розмірі 4 438 324,8 гривень і в якій містилась вимога розпочати досудове розслідування за фактом вчинення ним злочину. У результаті проведеної перевірки за заявою Сойми слідчим відділом прокуратури Закарпатської області було проведено досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем працівниками ДП «Великобичківського ЛМГ», зокрема лісничим Щербилівського лісництва Юрієм Варгою. Однак, про подальший хід вищенаведеного розслідування заявникові до цього часу ніхто так і не повідомив. Більше того, Юрій Варга, якого було звільнено за систематичні прогули і порушення трудового законодавства, а згодом Рахівським районним судом йому було відмовлено у поновленні на роботі, був поновлений на роботі і повернувся до виконання своїх службових обов’язків на підставі рішення Апеляційного суду Закарпатської області.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтею 16 Закону України «Про статус народного депутата України», народний депутат просить генерального прокурора:
1. Забезпечити проведення повної, всебічної і об’єктивної перевірки обставин і фактів, викладених у цьому зверненні.

2. Дати принципову оцінку діям працівників правоохоронних органів, які здійснювали перевірку фактів порушень, викладених у Актах перевірок від 20.04.2013 року, від 25.04.2013 року, від 07.06.2013 року, від 29.05.2013 року, від 04.07.2013 року, та притягнути винних осіб до відповідальності.

3. Забезпечити проведення повторної перевірки фактів правопорушень службовими особами ДП «Великобичківське ЛМГ» та заподіяної ними, в результаті цих порушень шкоди, зафіксованої у Актах перевірок від 20.04.2013 року, від 25.04.2013 року, від 07.06.2013 року, від 29.05.2013 року, від 04.07.2013 року.

4. З’ясувати, чому всіх винних осіб так і не було притягнуто до відповідальності, а збитки, завдані державному підприємству так і не були відшкодовані, і чому органами прокуратури не були подані цивільні позови в рамках кримінальних процесів про відшкодування шкоди завданої державному підприємству.

5. Вжити всіх необхідних заходів, передбачених законодавством щодо притягнення винних осіб до відповідальності і забезпечити відшкодування шкоди, завданої ДП «Великобичківське ЛМГ».

6. Надати мені відповідь у термін, встановлений чинним законодавством України.

http://www.mukachevo.net