На підприємствах про небезпеку закарпатців попередить сигнал

З-поміж комплексу заходів щодо захисту населення під час надзвичайних ситуацій важливе місце належить організації своєчасного оповіщення. Це – завдання органів цивільного захисту.

Завивання сирени, переривчасті гудки на підприємстві, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!» За цим сигналом потрібно увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень.

Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів. Вислухавши повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками. Пам’ятайте, у цих умовах дорога кожна хвилина! Повідомлення містить наступну інформацію: – місце і час виникнення надзвичайної ситуації; – розміри та масштаби надзвичайної ситуації – час початку та тривалість дії факторів ураження; – територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження; – порядок дій при надзвичайних ситуаціях; – інша інформація. Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, 5-процентний розчин йоду, одяг, взуття, речі особистої гігієни, постільну білизну, документи, найбільш цінні речі й гроші (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг).

Упакуйте все у поліетиленові мішки, чекайте підходу автотранспорту. За цей час у квартирі слід відключити газ, воду, електроприлади і т.п., надягти плащ з капюшоном, панчохи, рукавички, узяти речі і змінне взуття, закрити квартиру (дім), здати ключі у ЖЕК або їх представникам і прямувати до місця посадки.

Виконання цих правил збереже ваше здоров’я. Все населення зобов’язане укритися у захисних спорудах! Якщо сигнал застав вас: удома – негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкнути освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості, попередьте сусідів; на роботі – вжити заходів для безаварійної зупинки виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття; на вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті; у громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації об’єкта, де перебуваєте; в автобусі, тролейбусі, трамваї – дочекатися зупинки і поспішити в найближче укриття.

У ДСНС України у Закарпатській області

Comments are closed.