11 квітня – цей день в історії України та світу

Дізнайтесь все про цей день в історії.

1103 – у битві на ріці Сутень руські війська розгромили половецьке військо (у битві загинуло до 20 половецьких ханів).

1241 – військо угорського короля Бели IV розтрощене ханом Батиєм

1713 – укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами.

1847 – відкрилося засідання першого прусського парламенту (ландтагу)

1867 – Росія продала США Аляску та Алеутські острови

1868 – скасований сьоґунат в Японії

1891 – указ Олександра III про закладку Великого сибірського шляху (Транссиб)

1894 – Великобританія оголосила протекторат над Угандою

1899 – Іспанія передала Пуерто-Ріко Сполученим Штатам

1915 – на екрани США вийшов фільм за участю Чарлі Чапліна «Волоцюга», де вперше з’явився персонаж, що став «візиткою» Чапліна

1945 – радянськими властями заарештовано митрополита Сліпого і ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами» за що був засуджений на 8 років ув’язнення.

1992 – Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію

2008 – Вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це в прямому етері телеканалу “Інтер”, переможцем став Ярослав Мудрий.

11 квітня народились:

1755 – Джеймс Паркінсон, англійський лікар. У 1812 році він першим назвав причиною смерті при апендициті запалення апендикса, а через п’ять років опісля «дрожательний параліч», який нині називають хворобою Паркінсона.

1767 – Жан-Батист Ізабе, французький художник, придворний портретист Наполеона.

1908 – Масару Ібука, один із засновників японської компанії Sony. Багато в чому завдяки його таланту, дару передбачення і організаторським здібностям на руїнах зруйнованої війною економіки Японії була створена електронна промисловість країна, швидко завоювала передові позиції на світовому ринку.

1930 – Говард Стентон Левей, більш відомий як Антон Шандор ЛаВей, громадянин США, основоположник філософії сатанізму, засновник Церкви Сатани.

1968 – Сергій Лук’яненко, російський письменник-фантаст (Нічний дозор, денний дозор і т.д.).

1971 – Олівер Рідель, бас-гітарист німецької групи Rammstein.

http://www.parta.com.ua